English French German Russian Ukrainian
Створити спільний соціальний проект
Каталог проектів - 2015

Я і здоров'я

Організатор:
Центр естетичного виховання Шосткинської міської ради Сумської області
Номінація:
Здоров'я та благополуччя


Соціальний запит

Актуальність проекту: «Здорова дитина сьогодні – здорова нація в майбутньому», «Умій робити – умій відпочити» - це крилаті фрази є підтвердженням того, що завжди треба мати гарний і достатній відпочинок, бо дитина заряджена новою енергією і з новими силами готова до нових випробувань, нових задач, нового навчального року, готова підкорювати нові висоти. Пересувний табір наметового типу став пілотним проектом з оздоровлення вихованців з 2007 року у Сумській області. Пересувний табір наметового типу – це табір альтернативного типу і відрізняється від стаціонарного тим, що можливостей для оздоровлення і загартування набагато більше. Альтернативні форми літнього відпочинку дають можливість об’єднуватись, домовлятись, розуміти, діяти, вони позитивно впливають на неформальне середовище спілкування, якість родинних стосунків, ставлення до оточуючого середовища, дають необмежену можливість творчості, емоційного піднесення, самореалізації дітям і дорослим, що зустрічаються у неформальних обставинах. Наметовий табір пропонує широкі можливості застосування і впровадження різних форм роботи з дітьми, методик виховання, видів вдосконалення особистості. Наметовий табір – це поле для експериментів та реалізації педагога і невичерпна свобода для розвитку і самоствердження вихованця. Побувавши в такому таборі дитині важко буде перелаштуватися на інший заклад відпочинку, де на рівні підсвідомості, свобода і романтика обмежені парканом, стінами та застарілими моделями


Цілі і завдання

Мета: пропаганда здорового способу життя, сприяння загартуванню дітей, зміцнення здоров'я, виховання лідерських якостей, набуття навичок організації учнівського самоврядування у пересувному таборі наметового типу «Юність»
Завдання проведення зміни в ПТНТ «Юність»:
• виховання в дітей національної самосвідомості та гідності;
• виховання толерантності, зростання почуття патріотизму;
• виховання лідерських якостей, набуття навичок організації процесу учнівського самоврядування в розрізі загальнодержавного процесу реалізації молодіжної політики;
• розвиток особистісних якостей дитини;
• пропаганда здорового способу життя серед дітей старшого шкільного віку, сприяння нормальному розвитку й загартуванню дітей, зміцнення їх здоров’я;
• формування пізнавальних інтересів до вивчення історії , традицій рідного краю, бажань і вмінь підтримувати ці традиції, проведення туристично-краєзнавчої роботи


Заходипо реалізації

Різноманітні форми і методи виховання в дитячому колективі, направлені на формування здорового способу життя


Результати та перспективи

Наметові табори покликані загартовувати здоров'я свіжим повітрям, фізичними навантаженнями, пристосуванням до різних та перемінливих температур, збалансованим харчуванням та здоровим способом життя. Знаходячись у природному середовищі, там де комфортно, де всі звуки і барви природного походження, свобода невичерпна – все це показало, що після перебування в лісі, на березі річки пороги чутливості й сприйняття суттєво змінились у кращий бік: зменшилася тривожність, вихованці стали більш розкутими і відкритими до спілкування й роботи.
Гарний психічний стан сприяв кращий реалізації, креативності, командній роботі та покращував емоційний стан вихованців. Емоції в свою чергу робили решту. Все, що до того було незнайоме, що захоплювало романтизмом і духом суперництва, коло друзів та безкрає зоряне небо викликали позитивні емоції та тільки гарний настрій. А це, як відомо, перший орієнтир на стежці до вдалого результату.
Моральна атмосфера наметового табору, доброзичливе ставлення однолітків і вихователів до кожної дитини сприяє самоствердженню тим дітям, які в шкільному житті вважались важковиховуваними. У таборі діти самостійніше, ніж вдома, менше людей, що стримують прагнення до самостійності, і більше умов, які стимулюють творчий розвиток, ініціативу, кмітливість, активність дитини.
Правильна організація, розподіл часу та зусиль дорослих і дітей, дотримання вимог безпеки та норм поведінки неодмінно приносять свої позитивні результати.

Перспективи:

В час економії бюджетних коштів, закриття оздоровчих таборів, альтернативою можуть стати наметові табори, в яких діти пристосовуються до погодних умов, загартовуються, спілкуються з природою та однолітками та займаються улюбленими справами на свіжому повітрі, що призводить до зміцнення здоров"я дитини та формує навички здорового способу життя.

ПРОГОЛОСУВАТИ:  
Голосів2
Переглядів6590
Я і здоров'я Веб ресурс
Керівник проекту:
Ющенко Наталія Іванівна
Термін реалізації:
2009-2019 роки
Цільова аудиторія:
вихованці позашкільного закладу Центру естетичного виховання Шосткинської міської ради Сумської області
Партнери:
Шосткинська міська рада, спонсори ЦЕВу
Партнери