English French German Russian Ukrainian
Створити спільний соціальний проект
Каталог проектів - 2015

Право на життя: хореографія проти наркоманії та алкоголізму

Організатор:
Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини
Номінація:
Здоров'я та благополуччя

Соціальний запит
ТАНЦЮВАЛЬНА ВИСТАВА «ПРАВО НА ЖИТТЯ: ХОРЕОГРАФІЯ ПРОТИ НАРКОМАНІЇ ТА АЛКОГОЛІЗМУ»Тема проекту – наркоманія як глобальна проблема людства; ідея – руйнівна сила наркотиків та алкоголізму в житті людини, сила Віри в перемогу над залежністю, яка стала хворобою.
Мета проекту – привернути увагу до проблеми наркоманії та алкоголізму та показати можливість повернення до здорового життя навіть в найскладніших ситуаціях.
Творчий проект «Право на життя» – це танцювальна вистава в стилі перфоманс, в основу сценарію якого покладені реальні історії нарко- та алкозалежних які змогли перемогти залежність.
Танцювальний проект «Право на життя» підготували студенти 5 курсу мистецько-педагогічного факультету Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини напряму підготовки «Хореографія».Керівник та режисер проекту – кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри хореографії та художньої культури Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, керівник народного аматорського ансамблю сучасного танцю «Візаві» Людмила Андрощук.Чи багато ми знаємо про людей, яким ставимо клеймо «асоціальний»? Наркомани, алкоголіки, в’язні. Суспільна думка стосовно таких людей очевидна. Ми намагаємось уникати спілкування з «проблемним» прошарком суспільства. Наше уявлення про них – це сплав спогадів з пожовклих газетних вирізок, публікацій в інтернеті та художніх фільмів.Нікому невідомо, куди веде стежина нашої долі за наступним поворотом. Всі наші герої стали нарко- та алкозалежними в 17-19 років. Пора максималізму, першого кохання, самоствердження та розчарувань. Серйозний наркотик лише раз – і ти «на гачку» на багато років…Причина залежності дещо спільна: пустота, яку просто необхідно чимось заповнити. Цю пустоту створюють сімейні непорозуміння, критика та несприйняття суспільством, надумані стереотипи та фальшиві цінності.Обравши тему проекту ми вирішили використати для постановки історії реальних людей. Не кожен погодиться відкрито розповісти історію свого життя. Таких людей ми знайшли в одному з реабілітаційних центрів, де проживають люди, які намагаються розпочати своє життя з нової сторінки, без наркотиків та алкоголю.Першу нашу героїню вивела на вулицю образа на матір. Оманливе перше кохання, спроба схуднути з допомогою наркотиків. А далі – наркотична залежність протягом 16 років, неодноразове ув’язнення…Друга жінка втратила немовля, не змогла пережити горя, почала зловживати алкоголем і спровокувала низку негативних подій у своєму ще зовсім молодому житті.Третя героїня нашої історії майже не говорить, їй складно рухатись після двох інсультів, причиною яких став сильний наркотик. Вона мріяла про сімейний затишок, дітей, та замість обручки отримала від свого чоловіка-наркомана згубну залежність…Наступна жінка – мати трьох дітей, яка стала залежною від алкоголю через знущання чоловіка…Історія п’ятої жінки унікальна. Вона зустріла своє велике кохання. Молода пара мала улюблену роботу, квартиру, двох дітей… Та молодший син став наркоманом, програв квартиру в карти. Та це ще не було найстрашнішою подією. Фізичні та моральні знущання змусили немолоду хвору жінку поневірятись…Перебороти залежність, яка стала хворобою – це перемогти самого себе. І це – найбільша перемога.Одна з героїнь нашої постановки сказала: «Якщо Вашу виставу побачить одна молода людина і не стане наркозалежною – це важливо, а якщо п’ять – це велика перемога!»Кожна людина, навіть та, яка опинилась на «самому дні» через наркотичну та алкогольну залежність, має ПРАВО НА ЖИТТЯ.
Творчий проект складається з семи частин:Сцена
1- «Вступ»; сцена
2 - «Історія Олени: шлях від залежності до просвітлення»; сцена
3 – «Історія Марини:війна двох світів: прірва алкоголізму або щасливе життя з дітьми»; сцена
4 – «Історія Світлани: кохання чи наркотики?»; сцена 5 – «Історія Олени: над прірвою ілюзій»; сцена
6 – «Історія Галини: щаслива жінка – нещасна мати»; сцена
7 – «Фінал».За кілька місяців виставу було показано 7 разів, її переглянули більше1000 глядачів, які стали безпосередніми учасниками нашого проекту. 7 квітня 2015 рокузаплановано черговий виступ: показ вистави на сцені Черкаського обласного академічного музично-драматичного театру імені Т.Г. Шевченка.

Цілі і завдання
Ціль проекту - привернути увагу до проблеми наркоманії та алкоголізму та показати можливість повернення до здорового життя з тенет алкогольної та наркотичної залежності. Завдання:1. Показ проекту для якомога більшої аудиторії в різних регіонах України та за її межами для привернення уваги суспільства до проблеми алкогольної та наркотичної залежності та її профілактики серед молоді.2. Зйомки документального фільму за матеріалами проекту.3. Підтримка реабілітаційного центру "Дорога життя", в якому проживають люди, історії яких покладено в основу сценарію танцювальної вистави "Право на життя".4 Участь в міжнародному театральному конкурсі.

Заходи по реалізації
1. Розроблено сценарій вистави.
2. Відзнято віеоряд до вистави.
3.Розроблені ескізи та виготовлені декорації та костюми.
4.Створено фонограми та відеокліпи до вистави.
5.В завершеному вигляді за 10 місяців танцювальну виставу показано 7 разів.
6. Змонтовано та завантажено в інтернет відео соціального проекту танцювальної вистави"Право на життя: хореографія проти наркоманії та алкоголізму"
7. Здійснено графічний опис проекту та отримано авторське право.

Результати та перспективи
1.Соціальний проект танцювальна вистава "Право на життя:хореографія проти наркоманії та алкоголізму"
2. Відеофільм "Соціальний проект танцювальна вистава "Право на життя:хореографія проти наркоманії та алкоголізму"
3. Книга "Соціальний проект танцювальна вистава "Право на життя:хореографія проти наркоманії та алкоголізму"
Перспективи: Гастрольний тур з соціальним проектом танцювальною виставою "Право на життя: хореографія проти наркоманії та алкоголізму"
ПРОГОЛОСУВАТИ:  
Голосів121
Переглядів7558
Право на життя: хореографія проти наркоманії та алкоголізму Веб ресурс
Керівник проекту:
Андрощук Людмила Михайлівна
Термін реалізації:
2014 -2015 рік
Цільова аудиторія:
Люди будь-якого віку, статі, професії та віросповідання
Партнери:
Партнери