English French German Russian Ukrainian

Збережемо Ворсклу від сміття!

Організатор:
Диканська районна екологічна дитяча громадська організація «Зелене серце»
Номінація:
Охорона навколишнього середовища та сталий розвиток


Соціальний запит

Найбільша річка, що протікає через територію Диканського району – Ворскла є лівою притокою Дніпра. Тече вона територією таких населених пунктів району – с. Писаревщина, с.Чернечий Яр, с.Михайлівка, с.Слиньків Яр, с.Гавронці та територією регіонального ландшафтного парку «Диканський». Мальовничі краєвиди річки приваблюють дуже багато відпочиваючих. А ще в кожному з цих сіл є пляжні зони, на яких особливо багато любителів неорганізованого відпочинку. Та нажаль не всі, хто відвідав Ворсклу, не залишає після себе сліду. Це і згарища, і пеньки зрубаних дерев і що найбільш вражаюче і помітно для ока – кучі сміття.

Нам боляче дивитися як наша красуня Ворскла потопає в непотребі. У 2013 році ми – члени Диканської районної екологічної дитячої громадської організації «Зелене серце» вирішили організувати акцію «Врятуймо Ворсклу від сміття!» з чого і почався проект з однойменною назвою.


Цілі і завдання

Донести до свідомості громадян думку про необхідність збереження навколишнього середовища, в т.ч. водних ресурсів, необхідність дотримання елементарних правил екологічної культури та поведінки в природі, залучити різні верстви населення, а особливо молодь до прибирання берегів Ворскли та попередження екологічного лиха.


Заходи по реалізації

Для початку ми вирішили прибрати пляжні зони Ворскли в с.Михайлівка. Це були найбільш засмічені території. Тому згідно слідуючих пунктів ми почали діяти.

  1. Оголошення в районній газеті «Трудова слава» та соцмережах про початок акції «Врятуймо Ворсклу від сміття».
  2. Підготовка інформаційних листівок про результати нашої роботи та закликами - не смітити, які розвішуються поблизу прибраних місць.
  3. Залучення до співпраці власників транспортних та спеціальних засобів для підвезення людей, вивезення сміття та розбору затору під мостом в с.Михайлівка.
  4. Збір, навантаження та вивезення сміття на санкціоновані звалища.
  5. Звіт про виконану роботу в ЗМІ.


Результати та перспективи

До акції були залучені небайдужі жителі селища Диканька, які вийшли на прибирання; приватні підприємці, що забезпечили питною водою, рукавичками, мішками; співробітники районного сектору державної служби з надзвичайних ситуацій. Транспортні засоби надано Диканською селищною радою та ДП «Диканське лісомисливське господарство». Результати прибирання видно відразу, а от уже до кінця пляжного сезону – звівся нанівець. І так щорічно. Але все рівно, ми вважаємо, що наша праця не була даремною. В 2013 році ми тричі виходили на прибирання берегів. Було розчищено русло біля Михайлівського мосту і 5 прицепів сміття потрапило на санкціоноване звалище, проведена роз′яснювальна робота з відпочиваючими, а в 2014 – знову ліквідовували заторне явище біля мосту(повалені дерева, пластикові пляшки), зібрали та вивезли 4 прицепи сміття, розвісили листівки з інформацією про термін розкладання пластикових та інших відходів, з проханням не смітити. Та найбільшим досягненням ми вважаємо те, що діти, задіяні в проекті вже ніколи не стануть залишати після себе сміття в природі і виростуть екологічно свідомими людьми.

Звичайно, ми розуміємо, що самим прибиранням ми не вирішимо проблему засмічення берегів Ворскли. Тому плануємо розвернути широку інформаційну кампанію проти екологічного лиха (яке нас жде в близькому майбутньому), та виходити з пропозиціями до влади – залучати співробітників міліції, органи місцевого самоврядування, службу охорони регіонального ландшафтного парку Диканський та громадських інспекторів до покарання винних та попередження подальшого створення несанкціонованих сміттєзвалищ на пляжних зонах та місця відпочинку біля річки. На перспективу плануємо «заразити» ідеєю очищення Ворскли від сміття не тільки жителів Диканського району, а й суміжних – Котелевського та Полтавського районів.



ПРОГОЛОСУВАТИ:  
Голосів36
Переглядів6396
Збережемо Ворсклу від сміття! Веб ресурс
Керівник проекту:
Петрова Тетяна Олександрівна
Термін реалізації:
2013-донині
Цільова аудиторія:
Діти і молодь, які задіяні у проекті. Відпочиваючі (перш за все чемні). Туристи, для яких це певним певним чином репутація нашого краю. Населення с.Михайлівка, для них це місце проживання.
Партнери:
Диканська районна державна адміністрація Диканська районна рада Регіональний ландшафтний парк «Диканський»