Власна справа» (бізнес-освіта вимушених переселенців)
Соціальний запит
Протягом 23 років Незалежності на Півдні та Сході України проводилася величезна пропагандистська робота під егідою Російської Федерації, мета якої полягала у створенні у свідомості людей прірви між Західною та Східною Україною.
Саме на Сході та Півдні України багато громадян вважають демократичні цінності чужими і ратують за повернення до радянського тоталітарного минулого. Військові дії з боку Росії та підконтрольних їй терористичних угруповань ("ЛНР", "ДНР") змусили велику кількість громадян України з цих місць поспіхом покинути свої домівки, залишивши іноді навіть трудові книжки у роботодавців. Наразі Запорізька область прийняла більше 30 тис. осіб такої категорії, 50% з них - працездатні, деякі - тимчасово безробітні. Наша організація не могла стояти осторонь такої гуманітарної проблеми, ми вирішили впровадити комплекс заходів бізнес-освіти (семінарів - 21, тренінгів - 14, круглих столів - 13 , дискусій - 7) з метою подальшого працевлаштування та відкриття власної справи цими громадянами. З 01 вересня 2014 року ми розпочали статистичну та дослідницьку роботу щодо наявності, потреб, очікувань від проекту вимушених переселенців, а з 01 березня 2015 року ми розпочали бізнес - освіту.
Нашою цільовою аудиторією є широке коло громадян віком від 16 років, які є вимушеними переселенцями та біженцями з Луганської, Донецької області та АР Крим.
Кількість учасників, основний цільовий ресурс аудиторії це 1220 біженців і вимушених переселенців тих, які тимчасово проживають в Запорізькій області і які стоять на обліку у Запорізькому обласному центрі зайнятості як безробітні та висловили бажання навчитися азам підприємництва з метою подальшого відкриття власної справи.
Професійна структура цільової аудиторії: люди різних професій та безробітні. Реальна інтеграція та соціалізація переселенців з подальшим їх працевлаштуванням, відкриттям власної справи для біженців та вимушених переселенців відбудеться шляхом проведення комплексу заходів бізнес-освіти (семінари - 21, тренінги - 14, круглі столи - 13, дискусії - 7).
Партнери: ІНОЗЕМНІ: Фонд сприяння демократії Посольства США в Україні УКРАЇНСЬКІ: Запорізькій національний університет, Запорізькій обласний центр зайнятості, Запорізьке територіальне відділення спілки аудиторів України, ГО «Дивосвіт», Запорізький обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Консалтинговий центр «Тандем», Аудиторська фірма «Міраж», Запорізькій обласний Бізнес Центр.
Цілі і завдання
Боротьба з безробіттям вимушених переселенців, працевлаштування даної категорії людей шляхом започаткування власної справи.
Безробітні, вимушені переселенці, які не змогли працевлаштуватися, започаткують власну справу та утворять нові додаткові робочі місця.
Мета стисло - "навчити, працевлаштувати, фінансово підтримати"
Заходи по реалізації
Різноманітні освітні заходи від досвідчених фахівців (економісти, юристи, аудитори, громадські діячі, та інше): семінари - 21, тренінги - 14, круглі столи - 13, дискусії - 7
Результати та перспективи
Безумовно, головним результатом проекту «Власна справа» є допомога в занятті своєї корисної ніші для колишніх безробітних/вимушених переселенців. Зайняти потрібну нішу, бути корисним собі, родині, суспільству, якраз і допоможе бізнес-навчання. Проведення ряду освітніх заходів для навчання азам підприємництва їх працевлаштування на кінці проекту допоможе зареєструватися суб'єктами малого підприємництва, і, надалі, відстежувати, підтримувати їх у провадженні підприємницької діяльності.
На нашу думку, включення у активне суспільство колишніх безробітних/вимушених переселенців актуальне, як ніколи.
Але точно те, що державі і, нарешті - запорізькій громаді і владі, не слід відгороджуватися від проблеми трудової зайнятості колишніх безробітних/вимушених переселенці .
Бізнес починається з ідеї. Генератори ідей завжди цінувалися в суспільстві.
Ми працюємо тільки з актуальними і соціально значущими бізнес-ідеями, що відрізняються своєю конструктивністю, новизною та актуальністю. Для цієї мети з майбутніми підприємцями будуть опрацьовані наступні варіанти підбору видів діяльності після навчання:
1. Максимальне використання наявної спеціальності та досвіду практичної роботи. Адже щось більшість з них вміє робити.
2. Використання можливого хобі для отримання доходу.
3. Поради та рекомендації друзів, знайомих.
4. Можливість отримання та якісне виконання маленького конкретного замовлення від комерційного підприємства. У цьому випадку новостворений СПД отримує гарантований збут своєї продукції і доступ до варіантів розвитку своєї діяльності.
По завершенню проекту ми будемо спільно намагатися працевлаштувати - 700 осіб у якості найманих працівників, зареєструвати фізичних осіб - підприємців, які займуться власною справою та само зайнятих - 520 осіб.
Короткострокові перспективи від реалізації проекту:
1. Зняття проблем, пов'язаних із соціально-психологічною напруженістю у суспільному середовищі;
2. Допомога у створенні нових робочих місць, працевлаштування після курсів для біженців, вимушених переселенців, які зареєстровані у центрах зайнятості (обучити - 1220 осіб).
3. Просування ідей малого бізнесу, захист прав суб'єктів підприємницької діяльності, консультування за принципом «юридичної швидкої допомоги».
Довгострокові перспективи від реалізації проекту:
1. Сприяння створенню нових додаткових робочих місць для вимушених переселенців (працевлаштувати - 700 осіб, зареєструвати СПД - 520 осіб).
По завершенню проекту ми плануємо розвивати нашу програму і далі. Ми створили бізнес-інкубатор у Запоріжжі на базі економічного факультету Запорізького національного університету. Бізнес-інкубатор - це інституція, що займається наданням старт-апів для знов зареєстрованих підприємців, подальшим супроводжуванням їх бізнесу і інтеграцією не тільки в запорізьке бізнес-середовище, а й інтерналізацією малого підприємництва . Малі підприємці зможуть фінансово утримувати не тільки свої родини, але бути корисними громадянському суспільству.
2. Підвищення патріотизму в суспільстві, українці повинні бути багатими як морально так і фінансово;
3. Створення демократичного мислення в суспільстві, заснованого на європейських цінностях.
ПРОГОЛОСУВАТИ: |