Соціальний патруль - мобільна служба допомоги населенню
Передумови та соціальний запит:
Мобільна служба допомоги населенню «Соціальний патруль» - це єдина мобільна служба для соціально незахищених верств населення міста Києва, яка на постійній основі незалежно від погодних умову, 365 днів на рік, надає соціальну та медичну допомогу знедоленим громадянам.
Проект стартував в 2010р. Все починалося з 6 точок і бутербродів з чаєм.
На сьогоднішній день служба складається з трьох мобільних груп.
Три спеціально обладнаних авто їздять згідно маршрутів, притримуючись графіку, та забезпечують людей їжею, одягом, надають першу медичну допомогу, юридичні та інформаційні консультації.
Інноваційність проекту «Соціальний Патруль» полягає в тому, що це єдина в столиці програма мобільної служби нужденним під відкритим небом, яка на постійній основі незалежно від погодних умову, 365 днів на рік, надає соціальну та медичну допомогу знедоленим громадянам.
Проект покриває понад 76% всієї території столиці – 3 маршрути з’єднують як лівий, так правий береги м. Києва.
Аналогів даної служби в Україні не існує.
Щодня Соціальний патруль видає понад 1600 порцій їжі нужденним громадянам Києва.
Цілі і завдання:
Головними завданнями є:
1. Надання соціально вразливим групам населення більше 20 безкоштовних послуг.
2. Збільшення об’ємів наданої допомоги під відкритим небом соціально вразливим громадянам за місцем їхнього проживання (робота Мобільної служби допомоги населенню «Соціальний патруль»).
3. Розвиток благодійності в Україні: залучення якомога більшої кількості громадян та формування у них небайдужого ставлення до проблем соціально вразливих верств населення.
Цільова аудиторія:
Соціально-незахищені верстви населення, а саме: люди похилого віку; пенсіонери; ветерани; інваліди; малозабезпечені родини; багатодітні сім’ї; матері-одиначки з дітьми; діти-сироти; бездомні; переселенці; ув’язнені; звільненні з місць позбавлення волі; військові із зони АТО та інші. Послуги надаються усім громадянам незалежно від їх віку та соціального статусу.
Заходи (дії) по реалізації:
Реалізація проекту передбачає наступні заходи:
- запуск маршрутів «Соціального патруля» та роздача на точках їжі, одягу та медикаментів соціально вразливим громадянам;
- налагодження логістики Мобільної служби допомоги населенню «Соціального патруля»: вчасна та безперервна доставка їжі, одягу на точки;
- формалізація роботи проектної команди з метою збільшення об’єму наданої допомоги;
- в рамках роботи «Соціального патруля» надання інформаційних та юридичних консультацій на точках роздачі їжі, прийом звернень від громадян.
Ресурси та ризики під час реалізації:
Загальна сума витрат на Мобільну службу допомоги населенню "Соціальний патруль» у 2014р. -1 783 000 грн.
Результати:
За 2014 рік ми досягли наступних результатів:
- 459 710 порцій їжі роздано через Мобільну службу допомоги населенню «Соціальний патруль»;
- проект покриває 76% території міста Києва – 29 точок надання послуг.
- Безперервність роботи – 365 днів на рік.
- 3 мобільні групи, 3 маршрути по всьому місту.
- 12 співробітників, що працюють на постійній основі.
- 50 завжди повних термосів з їжею.
- понад 1600 нужденних щодня отримують гаряче харчування.
- тисячі врятованих людей.
- десятки листів з подяками.
Перспективи:
В результаті запуску служби "Соціальний патруль" вдалось створити цілісний механізм надання комплексної допомоги соціально незахищеним верствам населення під відкритим небом.
У зв’язку з економічною ситуацією в Україні, масовим збіднінням громадян, падінням рівня життя існування даного механізму допомоги являється стратегічно важливим.
В перспективі планується збільшення об’ємів надання допомоги за рахунок запуску 4 маршруту «Соціального патруля» та облаштування нічліжки для нужденних.
Посилання, за якими можна завантажити лого, фото, відео, презентації, інші додаткові матеріали:
https://www.facebook.com/socpartnerstvo
https://plus.google.com/113056587745049418019/posts
Команда:
Всеукраїнський Благодійний Фонд "Соціальне партнерство" є найбільшим в Україні інститутом надання благодійної допомоги соціально незахищеним верствам населення. Протягом 16 років отримувачами допомоги стали сотні тисяч громадян, які потрапили у складні життєві ситуації.
ПРОГОЛОСУВАТИ: |