English French German Russian Ukrainian

Львів - безпечне місто

Організатор:
ГО "Безпечне місто"
Номінація:
Навчання, виховання, освіта та розвиток дітей та молоді

Соціальний запит

Смертність на українських дорогах одна з найвищих у Європі і в 5 разів перевищує середньоєвропейські показники, хоча кількість авто на душу населення у нас значно менша, ніж у країнах ЄС. За даними ДАІ щорічно в Україні гине близько 7 тисяч чоловік, близько 40 тисяч отримують важкі травми.

Згідно з даними ДАІ в 2014 році у Львові сталося 610 ДТП, у яких 691 людина отримала тілесні ушкодження (з яких – 98 дітей до 18-ти років), і 28 людей загинуло, з яких – одна дитина.

Невтішною є також ситуація з безпекою пожежною.

За 2014 рік на території області зареєстровано 2549 пожеж, на яких виявлено 70 загиблих осіб (з них 2 дитини) та 64 травмовано (з них 13 дітей).

Проект "Львів - безпечне місто" призначений для того, щоб максимально зменшити кількість постраждалих внаслідок ДТП і пожеж серед львів'ян і особливо дітей.

У межах проекту вже було проведено навчання для більш як 15 тисячі школярів міста (усі першокласники міста + учні позашкільних навчальних закладів міста), а також акції з обмеження швидкості для водіїв "40 км/год", були розклеєні наклейки "обережно, діти на дорозі!" на громадському транспорті міста, а також були розміщені на пішохідних переходах міста надписи "подивись ліворуч", транслюємо також перед показами у кінотеатрах тематичні відеоролики, роздали усім учням позашкільних навчальних закладів світловідбиваючі браслети, щоб їх було добре видно у темряві та інше.

Ми вважаємо, що змінити сумну статистику на позитивну можна завдяки освітньому елементу, навчивши дітей базовим правилам поведінки на дорозі та під час пожежі, що ми і робимо під час тренінгів у школах з учнями. родинам.Завдяки проекту у бібліотеці створене комфортне і привабливе середовище, де діти разом із батьками можуть пізнавати світ і розвиватися, читати цікаву сучасну літературу і вивчати іноземні мови, грати в розвивальні ігри та з користю проводити свій вільний час. Всі послуги для відвідувачів мультимедійної кімнати - безкоштовні.


Цілі і завдання

Ціль проекту: зменшити сумну статистику ДТП у Львові за участю дітей, а також зменшити кількість постраждалих дітей під час пожеж.

Завдання: навчити дітей безпечної поведінки на дорогах міста, а також навчити дітей базовим правилам поведінки під час виникнення пожежі.


Заходи по реалізації

- провести тренінги для усіх школярів 2, 3 класів міста з безпеки дорожнього руху + безпеки пожежної, а саме, у формі гри розповісти про базові небезпеки, які чекають на дитину і яких потрібно вміти уникати + навчитись протидіяти небезпеці;

Під час тренінгів з безпеки дорожнього руху діти повторять, як безпечно перейти через дорогу (використовуючи імпровізовану "зебру", повторять дорожні знаки, сигнали світлофора, як виходити безпечно з громадського транспорту + повторять відволікаючі моменти (написання смс, переходячи через пішохідний перехід та інше).

Під час тренінгів з пожежної безпеки школярі, за допомогою ігрових методик, навчаться покидати задимлене приміщення, знатимуть алгоритм дій у випадку пожежі та основні причини виникнення загорання.


Результати та перспективи

Результати: обізнана малеча із правилами поведінки на дорозі та пожежної безпеки, відповідно, нижчий ризик летальних наслідків.

Перспективи: Розширення цільової аудиторії тренінгів (залучивши окрім дітей ще й молодь до 18-ти років).

Залучення більшої кількості засобів, що дозволить урізноманітнити навчання та додати тренінгам векторності.

Окрім дорожньої (також у планах провести тренінги з безпеки для велосипедистів) та пожежної безпеки, в перспективі є можливість навчати дітей правилам поведінки при виявленні підозрілих предметів та інших небезпечних ситуаціях, залежно від сезону (перед літніми канікулами - безпека на воді, у лісі, при виявленні змії, а взимку - безпека на кризі, обмороження).

ПРОГОЛОСУВАТИ:  
Голосів51
Переглядів8217
Львів - безпечне місто Веб ресурс
Керівник проекту:
Паняк Олександра Ярославівна, Авдєєва Христина Ігорівна
Термін реалізації:
серпень 2013 - 2019
Цільова аудиторія:
школярі віком 6-10 років
Партнери:
телеканал новин 24, радіо