English French German Russian Ukrainian

Туристична міжнародна спартакіада «Бузькі пороги» серед людей з обмеженими можливостями

Організатор:
Первомайський фізкультурно-оздоровчий клуб інвалідів «Прометей» м.Первомайськ, Миколаївська обл.
Номінація:
Підтримка та розвиток громадської діяльності


Соціальний запит

Село Мигія в Миколаївській обл.. самою природою і своєю історією створено для розвитку активного, екстремального туризму серед інвалідів. Відносно доступні гірські схили, зручні місця для відпочинку і ночівлі, природні й історичні пам`ятники світового значення,розвинута інфраструктура туризму і автомобільних шляхів.

На відрізку р.Південний Буг щороку проводились змагання на першість та Кубок у веслувальному слаломі. А сьогодні тут щороку проводяться змагання міжнародного та всеукраїнського рівнів. І саме тут ми провели спартакіаду „Бузькі пороги”.

Метою цього проекту є спілкування людей з травмою хребта, вдосконалення спортивноїмайстерності, соціальна адаптація, поліпшення навчально-тренувальної та медичної роботи зі спортсменами-інвалідами, а також популяризація такого виду спорту, як сплав на катамарані.

Цим заходом ми намагаємось звернути увагу нашого суспільства до проблем інвалідівМиколаївської області та інших областей України різних нозологій та до історико-культурноїспадщини Миколаївщини.

Цим проектом ми допомагаєм неповносправним людям повірити в себе, в свої сили. Повірити, що ми, інваліди, такі ж, як і здорові. У нас ті ж інтереси, ті ж проблеми, але миповинні бути сильнішими за здорових, щоб подолати ці проблеми.

Цілі і завдання

Залучення інвалідів до занять фізичною культурою і спортом, за підтримки

органів місцевого самоврядування, громадських організацій, фізичних та юридичних осіб;

• Популяризація інватуризму серед інвалідів, як то, сплав на катамарані;

• Соціальна адаптація;

• А головне: реабілітація інвалідів шляхом спілкування.

Заходи по реалізації

До участі в спартакіаді долучаються всі бажаючі інваліди різних вікових груп та нозологій, не залежно від місця проживання, інші громадські організації бажаючі прийняти участь у змаганнях. Змагання проводились на території визначеній для їх проведення в терміни визначені організаторами. Спортивні заходи проводились відповідно загальних положень та програми змагань.

До програми змагань спартакіади входили такі заходи:
- проведення спортивних змагань: сплав по річці на катамаранах , з дартсу, стрільба з гвинтівки, естафета з єлементами туризму,орієнтування на місцевості, та інших видів спорту;
- організація та проведення екскурсій (ландшафтних, краєзнавчих, історичних, розважальних);
- проведення бесід на цікаві теми, розповсюдження роздаткового матеріалу профілактичного характеру;
- облаштування побутових проблем наперіод проведення спартакіади;
- вечір знайомств та конкурс художньої самодіяльності.

Результати та перспективи

Як було сказано раніш, під час реалізації проекту мета була повністю досягнута. Протягом трьох днів учасники активно спілкувалися, брали участь у всіх видах змагань, обмінювались враженнями після спуску по порогах. Навіть ті, котрі ніколи не займались ніяким видом спорту, з великим задоволенням приймали участь у всіх видах змагань, обмінювались враженнями, одержаними після спуску по порогах. З великим азартом проходила туристична естафета, де учасники ставили намет, розпалювали вогнище, надавали медичну допомогу одержаним травму.

З задоволенням учасники прийняли участь у змаганні з дартсу та стрільби з пневматичної гвинтівки. Учасникам, які вперше тримали гвинтівку в руках, допомагали досвідченні в цьому виді спортсмени: з Одеси – Забаєв, з Первомайська – афганці, які теж приймали участь в цьому заході.

З великою цікавістю слухали екскурсоводів про Національний ландшафтний парк Бузький Гард та історію села Мигії, милувались красою Прибужжя. А головне – інваліди знайшли тут нових друзів, відчули їх дружню підтримку, обмінялись адресами. Учасники в цьому заході одержали заряд бадьорості, впевненості , довели собі, що можуть справлятись з такою неординарною для них ситуацією, як сплав на катамарані. Присутні глядачі цього заходу, а їх було чимало, були враженні, коли неповносправні спускались по порогах.

Проект мав і неочікувані для нас результати. Протягом проведення програмних заходів кількість учасників, бажаючих прийняти участь у проекті, помітно збільшилась, майже у два рази від запланованої кількості. Вразила активність учасників, яка дозволила набагато швидше реалізувати заплановані заходи, тому залишався час для тренінгів та екскурсій понад норму. Учасники проекту дуже відповідально віднеслись до виконання завдань, тому якість проведення заходів істотно підвищувалась з кожним етапом. Неочікуваним для нас стало і те, що керівник готелю, де проживали учасники, запропонував щорічно проводити подібні заходи, для чого і виготовив пандус. А ще, лікарі провели тренінг про надання першої медичної допомоги

Залучення до суспільного життя осіб з обмеженими фізичними можливостями, надання їм можливості набути навички до саморозвитку, розширення кругозору, здобути навички до комунікабельності, отримати знання сутності єдності організму і навколишнього середовища. Соціальна адаптація та реабілітація інвалідів.

ПРОГОЛОСУВАТИ:  
Голосів417
Переглядів23362
Туристична  міжнародна спартакіада «Бузькі пороги» серед людей з обмеженими можливостями Веб ресурс
Керівник проекту:
Шемчук Олег Олександрович
Термін реалізації:
2014 р. - дотепер
Цільова аудиторія:
Молоді люди, які пересуваються на інвалідних візках, інваліди із захворюваннями на ДЦП та наслідками травм хребта та спинного мозку
Партнери: