English French German Russian Ukrainian

Тролейбус щастя

Організатор:
ТНПУ ім. В.Гнатюка, КП «Тернопільелектротранс»
Номінація:
Навчання, виховання, освіта та розвиток дітей та молоді


Соціальний запит
Проекти "Зроби своє місто кращим" пишуть магістранти університету уже чотири роки під керівництвом викладачів кафедри інформатики фізико-математичного факультету у рамках інноваційного авторського тренінгу викладачів кафедри Надії Балик та Галини Шмигер «Застосування ІКТ-технологій у проектному менеджменті». На захист цих проектів приходять представники міської ради і громадських організацій «Гуртом!» (керівник Ігор Ковалик) та («Громада і місто» - керівник Дмитро Вакуленко), представники влади, бізнесу тощо. У січні 2014 року було відзначено 5 найкращих проектів, серед яких відзначили проект магістрантки напряму підготовка "Німецька мова" Брикайло Оксани на тему "Сім кольорів щастя в твоїх долонях". Студентка розробила цілу концепцію, проте реалізувати проект не вдалося. Допомогти вирішила Балик Надія Романівна - завідувач кафедри інформатики звернувшись до начальника управління транспорту, комунікацій та зв’язку Ігоря Мединського виділити один із тролейбусів для проекту. За ініціативи та ідей кафедри інформатики ТНПУ вирішили зробити «Тролейбус щастя», який реалізували студенти і працівники університету спільними зусиллями. Керувати проектом доручила Надія Романівна працівнику кафедри інформатики Полюзі Галині Юріївні. Директор КП «Тернопільелектротранс» Андрій Мастюх пішов назустріч і виділив для проекту один із кращих тролейбусів.
Галина Полюга почала придумувати як можна оформити тролейбус, ідеї ще почали давати інші викладачі. На власні кошти закупили матеріал для оформлення і разом із студентами почали працювати над його реалізацією. Оксана Брикайло зібрала твори, малюнки про щастя, які діти Микулинецької школи написали (згодом ми їх причепили в тролейбусі). Одні робили вироби, а інші студенти прийшли оформляти безпосередньо в тролейбус. У день запуску (24 квітня 2014 року) цього тролейбуса приєднались до нас музиканти напряму підготовки «Музичне мистецтво» разом зі своїми викладачами. Спонсором проекту виступив студентський профком ТНПУ.
У жовтні 2014 року до проректора ТНПУ імені Володимира Гнатюка Буяка Богдана Богдановича звернувся директор КП «Тернопільелектротранс» щоб знайти керівника першого проекту ТРОЛЕЙБУС ЩАСТЯ (Галину Полюгу) для продовження співпраці і готовий був спонсорувати витрати на матеріали. Так і почалась наша співпраця над проектом. Від тролейбусного депо призначили керувати Волкову (Фурман) Тетяну.
Уже оформили чотири тролейбуси на такі тематики: «Сім кольорів щастя» (24 квітня 2014 року), «Україна Єдина» (21 листопада 2014 року), «Веселих свят» (6 грудня 2014 року), «Тернопіль романтичний» (4 і 12 лютого 2015 року)

Цілі і завдання
Цілі – модернізувати систему вищої освіти шляхом розвитку і пропагування екосистеми інновацій у своєму регіоні, створити сприятливі умови для самостійної творчої роботи студентів та формування у них навичок 21 століття.
Завдання:
– активізація навчальної діяльністі студентів педагогічного університету через створення соціально-важливих проектів
– проведення авторського тренінгу «Застосування ІКТ–технологій у проектному менеджменті» для магістрів
– публічний захист створених проектів та подання їх на конкурс «Зроби своє місто кращим».

Заходи по реалізації
Організовували круглі столи викладачів кафедри інформатики ТНПУ імені Володимира Гнатюка по обговоренню ідей оформлення тролейбусів.
Постійно організовували круглі столи за участі працівників, студентів ТНПУ ім. В.Гнатюка, Тетяни Волкової (КП «Тернопільелектротранс» з обговорення планів реалізації проекту кожного з тролейбусів.
Закупка матеріалів (Тетяна Волкова); створення виробів (Полюга Галина, студенти напряму підготовки «Початкова освіта» з Писарчук О.Т., студенти факультету іноземних мов); художнього оформлення екібан (Полюга Г.Ю., Вишинська Н.І., Головко Г.Б.), фото, віде-матеріалів (Полюга Галина, студенти напряму підготовки «Інформатика», Волкова Тетяна), рисунків студенти напряму підготовки «Образотворче мистецтво», учні Української гімназії ім. Франка і інших шкіл, садочків; пошиття мішечків, ангелочків (студенти напряму підготовки «Технологічна освіта» з Мамус Г.М.) … Підбір (Шмира Олеся – філологічний факультет ) і оформлення віршів (Полюга Галина, Головко Галина, Волкова Тетяна), висловів (Полюга Галина, Головко Галина). Розробка в Photoshop написів, колажів, композицій (Полюга Галина)…
Безпосереднє оформлення в самому тролейбусі в день відправки по маршруту (1 тролейбус - група студентівнапряму підготовки «Інформатика», інші – різні студенти і працівники ТНПУ, КП «Тернопільелектротранс» (Тетяна і Світлана)).
В день випуску першого тролейбуса домовилась Галина Полюга про музичний живий супровід в першому тролейбусі (студенти напряму підготовки «Музичне мистецтво» під керівництвом Водяного Б.О. і Стельмащука З.М.).
Організувала Галина Полюга студентів-театралів з програмою свят на: свято Миколая 19 грудня День Святого Валентина. Організувала Галина Полюга з Маргаритою («Театральне мистецтво») студентів-театралів з програмою свят: 1) Свято Миколая 19 грудня в тролейбусі на тему «Веселих свят» і роздавати конфетки пасажирам, 2) День Святого Валентина (міми підняли настрій пасажирам в тролейбусі «Тернопіль романтичний».

Результати та препективи
Результати проекту «Тролейбус щастя» – створення горизонтальних зав’язків у громаді: університет – підприємства (КП «Електротранс») – громадські організації («Громада і місто») – школи – міська влада; сприяння розвитку місцевої громади; створення позитивної атмосфери у громадських місцях (міські тролейбуси) у часи важких випробувань; створення соціальної реклами.Результати університетського проекту «Зроби місто кращим» - використання проектної технології здобуття знань у процесі вивчення інформаційно-комунікаційних технологій. Головним її елементом є не власне проект, а процес проектування студентського пошуку - від моделювання умов для постановки життєво важливої проблеми до побудови та захисту оптимальних шляхів її розв'язання у вигляді, що має структурну форму проекту. Це дозволяє підвищити продуктивність навчання, актуалізувати його, а головне, створити середовище, що формує соціальні вміння, навички, сприяє набуттю професійного і життєвого досвіду, створюючи умови для соціалізації особистості молодих людей.
Продовжуємо реалізовувати проект ТРОЛЕЙБУС ЩАСТЯ на інші теми: «Україно моя вишивана», «Туристичне Тернопілля», «ІТ тролейбус»...

ПРОГОЛОСУВАТИ:  
Голосів3198
Переглядів22067
Тролейбус щастя Веб ресурс
Керівник проекту:
Полюга Галина Юріївна, Волкова (Фурман) Тетяна Володимирівна
Термін реалізації:
2-4 тижні (одного тролейбуса)
Цільова аудиторія:
пасажири різного віку тролейбусів м. Тернопіль
Партнери:
КП «Тернопільелектротранс»