English French German Russian Ukrainian
Створити спільний соціальний проект
Каталог проектів - 2015

Від спорту до соціальної інтеграції

Організатор:
Молочанська школа-інтернат та Обласний осередок Спеціальної Олімпіади України в Запорізькій області
Номінація:
Здоров'я та благополуччя

Соціальний запит

На основі аналізу перспективного педагогічного досвіду, в контексті впливу засобів «Спеціальної Олімпіади України» і фізкультурно-спортивних заходів на психофізичний розвиток дітей з особливими освітніми потребами та при методичній підтримці "Кафедри фізичної культури, спорту та здорового способу життя" ЗОІППО (керівник - Аксьонова Олена Петрівна) розроблена Модель - «Спорт та Спеціальна олімпіада як засіб соціальної інтеграції дітей з особливими освітніми потребами». Ефективна соціалізація означеної категорії вихованців школи-інтернату відбувається завдяки їх залученню до різних форм навчально-тренувальної роботи, спортивно-змагальної діяльності та впровадженню системи стимулювання, що допомагає дітям публічно заявити про свої здобутки в соціумі і відбутись як особистість. Використовуючи можливості фізкультурної роботи в спеціальній школі-інтернаті, права створеного нами «Обласного осередку СОУ в Запорізькій області», співпрацю з громадськими організаціями і благодійними фондами, розроблена система залучення дітей із особливими освітніми потребами до спортивних змагань, туристичних походів, турнірів та соціальних проектів. Це надає нашим вихованцям можливість якісніше спілкуватися з однолітками і дорослими, загартовувати свій характер у спортивній боротьбі, набувати уяву про соціальні правила життя та моральні норми тієї громади, в яку вони потраплять після закінчення школи-інтернату.


Цілі і завдання

У блозі висвітлена модель соціальної інтеграції сиріт та дітей з особливими освітніми потребами засобами спорту, фізичної культури та творчості. Використовуючи можливості фізкультурної роботи в спеціальній школі-інтернаті, права «Обласного осередку Спеціальної Олімпіади України в Запорізькій області» та співпрацю з благодійними фондами і громадськими організаціями ми розробили систему залучення дітей із особливими освітніми потребами до фізкультурних проектів і спортивних змагань різних рівнів, надавши їм можливість якісніше спілкуватися з однолітками і дорослими та загартовувати свій характер у спортивній боротьбі, що призвело до набуття ними уяви про соціальні правила життя та моральні норми тієї громади, в яку вони потраплять після закінчення інтернату.


Заходи по реалізації

Участь у районних, обласних, регіональних, національних та міжнародних спортивних змаганнях, фізкультурних соціальних проєктах, туристичних походах, заходах СОУ та Інва-спорт. За підтримки: БФ"Щаслива дитина", БФ "Добра надія", "Молочанський Менонітський центр", НА інвалідів України, Конфедерація ГО інвалідів України, Київська Федерація Бадмінтону, Одеська Федерація Плавання, Обласні осередки СОУ, Кафедра фізичного виховання ЗОІППО, "ФЕРРО ЗНТУ", ФСТ "Колос", ПУМБ


Результати та перспетиви

Приймаючи участь у заходах Спеціальної олімпіади, різних спортивних змаганнях, соціальних проектах наші діти згуртувалися та отримали можливість реалізувати себе на рівні суспільства і зрозуміли, що таке дружба, команда. Вони реально та практично усвідомили, чого може досягти згуртований колектив. У дівчат та хлопців з’явилися потужні стимули займатися фізичною культурою та спортом. Багато хто з них почав ставити у своєму житті великі цілі, мріяти про щасливе майбутнє та знайшов багато друзів за межами школи.

Перспективи: Охопити більшу кількість дітей-сиріт з особливими освітніми потребами засобами реабілітації фізичною культурою і творчістю та інтегрувати їх у суспільство через спорт і мистецтво.

ПРОГОЛОСУВАТИ:  
Голосів17
Переглядів6911
Від спорту до соціальної інтеграції Веб ресурс
Керівник проекту:
Ковалевський Юрій Володимирович
Термін реалізації:
з 2010 року - дотепер
Цільова аудиторія:
Діти та молодь з особливостями психофізичного розвитку, педагогічні і спортивні працівникі, Громадські інститути, зацікавлені у реабілітації та соціальній адаптації цієї категорії дітей та молоді
Партнери:
Організації рзних форм власності
Партнери