English French German Russian Ukrainian
Створити спільний соціальний проект
Каталог проектів - 2015

Відкритий конкурс серед учнів старших класів загальноосвітніх навчальних закладів міста Енергодар «Будь інженером!»

Організатор:
ВП «Запорізька АЕС»
Номінація:
Навчання, виховання, освіта та розвиток дітей та молоді


Соціальний запит

Конкурс засновано у 2012 році. Організаторами конкурсу є Рада молодих спеціалістів ВП ЗАЕС, Науково-методичний центр управління освіти Енергодарської міської ради.
Соціальна передумова конкурсу – це підвищення зацікавленості в учнів старших класів до базових предметів інженерного напрямку, профорієнтаційна допомога випускникам навчальних закладів у виборі своєї майбутньої інженерної професії.
За допомогою конкурсу організатори мають мету підняти у молоді престижність професії атомника та залучити кращих представників молоді в атомну енергетику для подальшої роботи на Запорізькій АЕС після здобуття вищої освіти.
Крім цього завданням конкурсу є укріплення в суспільстві позитивного відношення до атомної енергетики та надання можливості активній молоді проявити свій інтелектуальний потенціал та розкрити організаторські здібності у суспільному житті міста Енергодар та Запорізької АЕС.
Конкурс проводиться на базі Енергодарської багатопрофільної гімназії «Гармонія» за трьома основними предметами інженерного напрямку: математика (алгебра і геометрія), фізика (механіка, термодинаміка, електродинаміка), хімія (основні поняття, радіоактивний розпад, розчини, гідроліз, окисно-відновні реакції). Завдання розробляються на підставі навчальної програми у декількох варіантах (не менше 5) та розкриваються в момент проведення конкурсу шляхом лотереї.
Оголошується конкурс не менш ніж за 30 днів до дати проведення. Молоді спеціалісти ВП ЗАЕС відвідують всі навчальні заклади міста та проводять агітаційну роботу для залучення більшої кількості учасників. Надають консультації учням, як краще підготуватись до конкурсу та розповідають зацікавленим про свою роботу на Запорізькій АЕС. За кожним із предметів конкурс проводиться в окремій день, щоб учасники могли прийняти участь у конкурсі за всіма предметами та оцінити свої сили.
До складу конкурсної комісії входять висококваліфіковані працівники Запорізької АЕС. Комісія розробляє критерії оцінювання кожного завдання виходячи з його складності, перевіряє роботи учасників та визначає переможців за 100 бальною шкалою оцінювання.
Після підведення підсумків трійка учасників, що набрали найбільшу кількість балів у сумі за всіма предметами визнаються переможцями конкурсу, а серед інших визначаються по три переможці в кожній з номінацій («Математика», «Фізика» і «Хімія»).
Переможці конкурсу та переможці конкурсу в номінаціях, які зайняли I, II та III місця урочисто нагороджуються в культурно-діловому центрі ВП ЗАЕС дипломами, призами, пам’ятними сувенірами з символікою Запорізької АЕС.
Конкурс висвітлюється в місцевих засобах масової інформації та на телебаченні. Підтримку конкурсу здійснюють адміністрація та профспілковий комітет ВП ЗАЕС.


Цілі і завдання

Цілі:
- Підвищення інтересу в учнів старших класів до базових предметів інженерних напрямків;
- Підвищення престижності професії атомника;
- Зміцнення позитивного ставлення до атомної енергетики;
- Залучення кращих представників учнівської молоді в ВП ЗАЕС.
Завдання конкурсу:
- Інтелектуальний розвиток учнів 10-х класів в технічному напрямку;
- Формування у суспільстві інтересу до професій інженерного напрямку;
- Забезпечення активної участі молодих фахівців ВП ЗАЕС у суспільному житті;
- Всебічне розкриття ефективного та раціонального використання здібностей та інтелектуального потенціалу молодих фахівців у ВП ЗАЕС.


Заходи по реалізації

За підтримки профспілкового комітету ВП «Запорізька АЕС» ДП НАЕК «Енергоатом»; Науково-методичного центру управління освіти Енергодарської міської ради; Спілки молоді Первинна профспілкова організація ВП «Запорізька АЕС» ДП НАЕК «Енергоатом»; Енергодарської багатопрофільної гімназії «Гармонія».

- Розробка та затвердження положення «Про відкритий конкурс серед учнів старших класів загальноосвітніх навчальних закладів м Енергодар «Будь інженером!»;
- Розробка завдань з математики (алгебра і геометрія), фізики (механіка, термодинаміка, електродинаміка) та хімії (основні поняття, радіоактивний розпад, розчини, гідроліз, окисно-відновні реакції);
- Забезпечення інформування про час та умови проведення конкурсу;
- Робота з зацікавленою аудиторією в напрямку роз’яснень умов проведення конкурсу та надання консультацій, щодо підготовки до участі в конкурсі;
- Забезпечення всіх бажаючих учасників приміщеннями, індивідуальними завданнями, анкетами та бланками для розв’язування;
- Проведення перевірки конкурсних робіт та визначення переможців;
- Організація та проведення урочистого нагородження переможців.


Результати та перспективи

Від початку запуску в конкурсі взяли участь 288 учнів, з яких 49 стали переможцями і отримали цінні призи. Щороку у конкурсі «Будь інженером!» приймають участь близько 70 учнів 10-х класів м. Енергодар. В цілому близько половини учасників конкурсу «Будь інженером!» обирають в майбутньому навчання у профільних ВУЗах, що готують кадри для АЄС. 65,75 % учасників конкурсу 2012 року і 43,84 % учасників 2013 року уже обрали технічні спеціальності. Серед студентів, що зараз навчаються на першому курсі у профільних ВНЗ на технічних спеціальностях і мають укладені угоди із Запорізькою АЕС - третина приймала участь у конкурсі «Будь інженером!» у 2013 році.

У перспективі:

- Розробка окремого веб-ресурсу проекта;
- Залучення учнів всього регіону, для збільшення масштабів проекту;
- Збільшення кількості номінацій конкурсу «Будь інженером!».

ПРОГОЛОСУВАТИ:  
Голосів489
Переглядів15056
Відкритий конкурс серед учнів старших класів загальноосвітніх навчальних закладів міста Енергодар «Будь інженером!» Веб ресурс
Керівник проекту:
Тищенко В’ячеслав Олексійович – генеральний директор ВП «Запорізька АЕС» ДП «НАЕК «Енергоатом»
Термін реалізації:
Конкурс проводиться щорічно, починаючи з березня 2012 року.
Цільова аудиторія:
Учні 10-х класів загальноосвітніх шкіл I-III ступеня, навчально-виховних комплексів, багатопрофільної гімназії «Гармонія» та багатопрофільного ліцею міста Енергодар
Партнери:
Організації різних форм власності
Партнери