English French German Russian Ukrainian
Створити спільний соціальний проект
Каталог проектів - 2015

Підвищення безпеки пішоходів

Організатор:
ГО "Товариство учасників руху"
Номінація:
Здоров'я та благополуччя


Cоціальний запит

За оцінками Світового Банку та ВООЗ, Україна посідає перше місце (!) серед країн Європейського регіону за рівнем загибелі пішоходів у ДТП, що негативно впливає на якість життя наших громадян та міжнародний імідж самої країни. Як свідчать статистичні дані ДАІ, наїзд на пішоходів є одним з найпоширеніших видів ДТП, внаслідок чого щороку на дорогах України гине близько 2000 пішоходів, що складає майже 40% від усіх ДТП із смертельними наслідками. Таким чином, тільки протягом 2008 - 2012 років під колесами автомобілів в Україні загинуло більше 10 000 пішоходів і понад 57 тисяч були травмовані. Тобто, високий рівень загибелі та травмування пішоходів є реальною соціальною проблемою, яка потребує вирішення на загальнодержавному рівні.


Цілі і завдання

Підвищення рівня інформованості суспільства, органів влади і самих учасників дорожнього руху про причини та наслідки проблеми. Розроблення механізмів для підвищення безпеки пішоходів, як найменш захищеної категорії учасників дорожнього руху.


Заходи по реалізації

1. Створення першої в Україні громадської спілки захисту пішоходів "За безпеку пішоходів!";

2. Створення громадської коаліції "За безпеку пішоходів!" та ухвалення її декларації;

3. Створення спеціалізованого веб-сайту www.PISHOHID.ORG.UA;

4. Проведення інформаційних кампаній та інших заходів, спрямованих на захист пішоходів;

5. Вивчення і поширення досвіду європейських країн щодо захисту пішоходів;

6. Розроблення концепції Державної цільової програми підвищення безпеки пішоходів в Україні на період до 2020 року;

7. Проведення аудиту безпеки, комфорту та культури дорожнього руху.


Результати та перспективи

Реалізація проекту дозволила привернути увагу суспільства, органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування до проблеми захисту пішоходів, про що свідчить помітне збільшення кількості журналістських матеріалів, присвячених цій темі та посилення уваги до самої проблеми. Також можна говорити про підвищення культури учасників дорожнього руху, в т.ч. пішоходів. Офіційна статистика фіксує поступове зменшення кількості загиблих і травмованих пішоходів. За даними ДАІ МВС України, за 12 місяців 2014 року кількість наїздів на пішоходів зменшилась на 18,2%, кількість загиблих пішоходів зменшилась на 13,1%, а травмованих - на 18,7% ( див. сайт ДАІ).

Проект досі залишається актуальним через високий рівень дорожньо-транспортного травматизму та загибелі пішоходів. Тому ГО "Товариство учасників руху", громадська спілка захисту пішоходів та їхні партнери продовжують відстоювати інтереси пішоходів, насамперед, на державному рівні, та лобіюють ухвалення державної програми захисту пішоходів.ПРОГОЛОСУВАТИ:  
Голосів4
Переглядів4293
Підвищення безпеки пішоходів Веб ресурс
Керівник проекту:
Віктор Козоріз
Термін реалізації:
2013 - 2020 роки
Цільова аудиторія:
Пішоходи різних вікових категорій, водії транспортних засобів
Партнери:
Партнери