English French German Russian Ukrainian
Створити спільний соціальний проект
Каталог проектів - 2015

Діти Професій

Організатор:
Рекрутингова компанія DOPOMOGA Ukraine
Номінація:
Корпоративна соціальна відповідальність


Соціальний запит

Як визначити здібності дитини? Як обрати професію, яка відповідає її нахилам та інтересам? З цими питаннями щороку зіштовхуються тисячі підлітків та їхніх батьків.
Розуміння проблеми стало поштовхом до народження ідеї профорієнтаційного проекту Діти Професій. Спочатку обрали професію, найбільш суміжну з діяльністю DOPOMOGA Ukraine — HR. Згодом вирішили розвиватися і організували Маркетинг, Продажі, Фінанси.

Щоб уникнути втручання в шкільний навчальний процес, було вирішено проводити проект в канікулярний час. Тривалість – 4 дні по 4 години, 10:00-14:00. Кожна чотириденна сесія присвячена одній професії. Формат – практично-ігровий. Участь – безкоштовна.


Цілі і завдання

1) Розвиток молодого покоління.
2) Допомога старшокласникам у свідомому виборі професії
3) Підвищення компетентності дітей та їхніх батьків у сфері планування кар’єри

Партнери:

Організаційні: British Council, школа HRM Анны Власовой, EBA, Університет "КРОК", Школа Маркетингу Be First, DYB, Единбурзька бізнес-школа, Київський Гештальт Університет, EY, Astound Commerce. Інформаційні: Rabota UA, Head Hunter, WOMO, Видавничий дім “МЕДІА-ПРО”.


Заходи по реалізації

1) Формування програми
Програма кожної сесії формується із залученням провідних експертів галузі.

2) Пошук викладачів
Оскільки проект соціальний і є безкоштовним для всіх учасників, спікери залучаються на волонтерських умовах.
3) Пошук організаційних партнерів
Основними організаційними потребами під час втілення проекту є: аудиторне приміщення; канцелярія (блокноти, ручки, олівці для учасників); чай, печиво для кава-брейків.

4) Набір учасників
Інформування учасників відбувається переважно через соціальні мережі (Facebook), спеціалізовані HR-видання та портали, а також Інтернет ЗМІ для батьків.
Вік дітей було вирішено обмежити: від 14 до 16 років. Максимальна кількість учасників у кожній групі складає 20 осіб.


Результати та перспективи

За час існування проекту Діти Професій було організовано 6 етапів: двічі Діти HR, двічі Діти Marketing, Діти Sales та Діти Finance.

Беручи участь у проекті, школярі освоюють основи професії, знайомляться з провідними спеціалістами-практиками, розвивають комунікативні навички та знаходять однодумців. За відгуками батьків, учасники приходять додому, сповнені вражень та нової інформації, і продовжують обговорення поза проектом.

В кінці кожного етапу ми проводимо анкетування, щоб зрозуміти, наскільки корисним був для дітей проект.

Відгуки учасників:

“Я вважаю, що при виборі професії потрібно спробувати все. Поки я молодий, поки є сили. Тому я сюди й прийшов. Проект допомагає визначитися”.

“У нашій сім'ї всі лікарі. А я розумію, що лікарем бути не хочу. Мої батьки поставили мене перед вибором: якщо в найближчі місяці не скажу, ким хочу бути, вступатиму до Університету ім. Богомольця. Тому я тут”.

“Не можу сказати точно, що проект допоміг мені вирішити, куди вступати. Але сприяв у першу речі саморозвитку. Ти приходиш, дізнаєшся щось нове і розумієш, куди рухатися далі. Щоб зрозуміти, що подобається, потрібно пробувати”.

Відгуки батьків:

“Я щиро вдячна за такий чудовий проект. У ньому брала участь моя племінниця. Вона в захваті. Вона отримала величезну мотивацію до дій (що дуже важливо в підлітковому віці)”.

“Моєму синові дуже сподобалося. Без сумніву, отримана інформація знадобиться йому в виборі майбутньої професії. З нетерпінням чекаємо наступних етапів, особливо цікаво спробувати себе в ІТ”.

“Дякую за вашу працю та інтерес до дітей. Моя дитина на вашому проекті пройшла шлях від “о Боже, що я тут роблю” до “хочу вступати на цю спеціальність”. Такий проект дуже важливий і корисний для сучасних підлітків”.

Заплановані проекти, які проводитимуться влітку:
- Діти Finance 2.0
- Діти IT

З наступного року плануємо регіональне розширення на базі представництв DOPOMOGA Ukraine в інших містах.

Ще одним етапом у розвиткові проекту стане збільшення кількості професій: Business Administration, Journalism та інші.


ПРОГОЛОСУВАТИ:  
Голосів288
Переглядів9567
Діти Професій Веб ресурс
Керівник проекту:
Скібська Катерина Олександрівна
Термін реалізації:
Початок: 18 серпня 2014
Цільова аудиторія:
Школярі 9-11 класів
Партнери:
Організації різних форм власності
Партнери