English French German Russian Ukrainian
Створити спільний соціальний проект
Каталог проектів - 2015

Зручність та комфортність для громадянина

Організатор:
Новотроїцька районна державна адміністрація Херсонської області
Номінація:
Соціальне підприємництво


Соціальний запит

Україна знаходиться на шляху інтеграції до Європейського Союзу, що передбачає досягнення не тільки соціально-орієнтованої економіки, а й високих стандартів, реальної демократії, побудови громадянського суспільства, дотримання верховенства права- все це мають об'єднати в собі Центри надання адміністративних послуг, як результат реальних дій влади, що в першу чергу покладе край корупційним діянням та надасть авторитету розпочатим реформам в Україні.
Реформування системи надання адміністративних послуг шляхом створення вже «Прозорих офісів» (ЦНАП) є початковим етапом і основною ланкою реформи адмінпослуг, які направлені на спрощення процедури в отриманні адмінпослуг.


Цілі і завдання

Цілі проекту передбачають можливість отримання в одному місці максимальну кількість послуг, витрачаючи на це мінімум часу, отримання готового результату раніше встановленого законодавством терміну, відсутність черг та комфортні умови перебування у ЦНАПі для відвідувачів. Наприклад, при реєстрації народження дитини я одночасно реєструю її місце проживання та надаю документи на отримання допомоги при народженні дитини.
Завдання передбачає встановлення інформаційних терміналів, банківських терміналів самообслуговування, електронної черги, придбання оргтехніки та системи вентиляції, створення комп’ютерного робочого місця для відвідувачів, системи відеоспостереження, придбання програмного забезпечення для електронного документообігу та sms-повідомлення суб’єкта – звернення про готовий результат, запровадження «голосування» відвідувачів талонами електронної черги для оцінювання якості обслуговування.


Заходи по реалізації

Центр надання адміністративних послуг Новотроїцької районної державної адміністрації створений розпорядженням голови районної державної адміністрації від 13 грудня 2013 року №585-ос «Про утворення сектору з організації надання адміністративних послуг районної державної адміністрації», який є центром надання адміністративних послуг районної державної адміністрації (далі-ЦНАП)
ЦНАП передбачає обслуговування всіх суб’єктів – звернень, які бажають отримати адміністративну послугу в одному місці за мінімальною витратою часу. Окрім цього, можливість обслуговування громадян інших регіонів, що дасть можливість поповнити місцевий бюджет за встановлені законодавством платні адміністративні послуги.


Результати та перспективи

Уже більше року ЦНАП функціонує при Новотроїцькій райдержадміністрації. Відвідувачі змогли оцінити переваги роботи сектору з організації надання адміністративних послуг районної державної адміністрації, адже тут сама побудова надання послуг відрізняється від стандартної організації роботи у владних структурах.
В ЦНАПі громадяни, суб’єкти-звернень можуть отримати 66 адміністративних послуг, де за стійкою рецепшен у фронт-офісі їх привітно зустрічає адміністратор, надає зразки заяв, допомагає заповнити заяву, копіює пакет документів, телефонує кожному суб’єкту- звернення про готовий результат (дозвіл, довідка, витяг та ін.). А саме головне, не порушуються терміни надання адміністративної послуги. Надання адміністративних послуг є безкоштовним, оплата здійснюється лише за ті послуги, які передбачені чинним законодавством, як платні.
Так протягом 2014 року до ЦНАП звернулося 628 суб'єктів, отримали 591 позитивний результат, 177 консультацій.
Станом на 01 травня 2015 року до ЦНАП звернулося 1438 громадян та отримали 2271 адміністративну послугу, час прийому одного суб’єкта-звернення не перевищує 10 хвилин. За даними моніторингу ЦНАП Новотроїцької райдержадміністрації користується попитом у жителів району та окупованої території АР Крим.
Суб'єкти- звернень залишаються задоволені в обслуговуванні адміністраторами ЦНАП, залишають подяки у книзі відгуків і пропозицій. Адміністратори є досвідченими професіоналами, надають адміністративні послуги та консультації за різними напрямками, знають специфіку певної категорії справ.

В перспективі реформ в Україні виключно через ЦНАПи будуть надаватися і такі послуги, як реєстрація актів цивільного стану, речових прав, реєстрація автотранспортних засобів, оформлення посвідчення водія, оформлення біометричних паспортів, тощо.
ПРОГОЛОСУВАТИ:  
Голосів44
Переглядів4732
Зручність та комфортність для громадянина Веб ресурс
Керівник проекту:
Коцегубов Юрій Анатолійович
Термін реалізації:
з 1 січня 2014 року до 31 грудня 2015 року
Цільова аудиторія:
громадяни, суб’єкти господарювання Новотроїцького району та жителі окупованої території АР Крим
Партнери:
Новотроїцька районна державна адміністрація,Новотроїцька районна рада
Партнери