English French German Russian Ukrainian
Створити спільний соціальний проект
Каталог проектів - 2015

Виховний центр «Садочок»

Організатор:
ТОВ «Атмосфера»
Номінація:
Навчання, виховання, освіта та розвиток дітей та молоді


Соціальний запит

Для кожного з нас однією з найважливіших подій у житті є народження дитини. Ми з ніжністю дивимося як вона спить, з цікавістю, коли грає, з турботою, коли їсть, і з радістю, коли посміхається. І саме цей маленький клубочок стає сенсом життя, продовженням нас ... Ми хочемо дати нашому маляті все саме потрібне і важливе, але в голові щодня зароджується безліч питань та страхів. Окрім того, ритм життя сучасних батьків нерідко диктує свої особливі правила. Наш центр – це місце, де ви зможете залишити Вашу дитину, коли зручно Вам. Відсутня прив’язка до часу, тому, якщо у батьків виникли термінові справи, але немає з ким залишити дитину, «Садочок» стане в нагоді. Приходячи в дитячий виховний заклад, малюк приносить свої радощі й успіхи, нерозуміння і побоювання, своє світовідчуття. Нашим завданням є давати можливість з максимальною користю брати все потрібне і цікаве для дитини. Не менш важливою метою є робота з дітьми, що мають особливі потреби, з затримкою психічного розвитку. Знайомство та пізнання світу відбувається на основі ексклюзивної медико-психологічної методики безстресового навчання «ПіснеЗнайка». Вітаються діти, що займаються у групах на безоплатній основі (таким чином здійснюється соціальна підтримка малозабезпечених сімей, багатодітних сімей, дітей із затримкою психічного розвитку тощо).


Цілі і завдання

Основні цілі:

  • гармонійний психо-емоціний розвитокз урахуванням особистісних потреб та можливостей кожної родини, зокрема, фінансових;
  • забезпечення дозвілля дітей різного віку в той час, коли батьки зайняті нагальними справами;
  • забезпечення можливості безкоштовного відвідування занять;
  • навчання спілкуванню, дружбі, розкритттю своїх індивідуальних здібностейта талантів;

·впровадження програми навчання «ПіснеЗнайка»;

·соціалізація дітей, підготовка до школи;

·професійна психологічна допомога батькам, що мають труднощі у вихованні та організації корисного дозвілля дітей.

Завдання виховного центру:

  • розвиток індивідуальності дитини в колі однолітків;
  • виховання гармонійного внутрішнього світу дитини з залученням всіх членів сім’ї;
  • створення комфортного психологічного клімату для всебічного розвитку малюка;
  • кваліфікований підхід до потреб дитини, навіть для дітей з особливостями розвитку;
  • розвиток мережі центрів для безкоштовного впровадження ексклюзивного безстресового навчання та виховання (на основі медико-психологічної методики навчання «ПіснеЗнайка»).


Заходи по реалізації

Створений в Києві виховний центр «Садочок» активно впроваджує зазначені цілі та завдання. З дітьми реалізовуються етапи ексклюзивної медико-психологічної методики безстресового навчання в групах повного та неповного дня, а також шляхом погодинного відвідування, зокрема, на безоплатній основі. Заняття з навчальними посібниками серії «ПіснеЗнайка» починається з пасивного прослуховування навчальних пісень на заняттях малюванням, творчою працею, письмом та під час гри. На цьому етапі дитина відпочиває або займається певною діяльністю. Однак її мозок «чує і запам’ятовує» навчальну інформацію в піснях, а мелодія покращує психоемоційний стан та настрій. Подальше активне навчання проходить без перевантаження і стресу. Діти слухають і співають навчальні пісні, танцюють у такт музики, обговорюють почуте з вихователем. Слово і образ об’єднуються. При цьому гармонізується діяльність мозку, поліпшується життєдіяльність різних органів і систем. При освоєнні матеріалу за технологією «ПіснеЗнайка» знижується навантаження на орган зору, а динамічні заняття служать профілактикою сколіозу, усувають ефекти гіподинамії.


Результати та перспективи

Налаштований зручний графік відвідування. З метою забезпечення потреб та інтересів батьків, виховний центр працює з різними віковими групами дітей від 1,5 років та з дітьми різного рівня розвитку, в тому числі, на безоплатній основі. Налаштовано трансфер дитини з дому у виховний центр і назад, що суттєво економить час батьків і полегшує процес адаптації до дитячого закладу.

Виходячи з рівня попиту батьків на професійні послуги занять з дітьми, слід розвивати мережу подібних закладів, використовуючи безстресові методики засвоєння інформації, що дозволяє не тільки отримати знання, а й зберегти психологічно здорову особистість дитини. Сім’ї повинні мати змогу займатися безкоштовно. Перспективним є спрямування ресурсів виховного центру на розвиток обізнаності батьків щодо розвитку дітей, беручи за основу любов, турботу та домашній затишок.


ПРОГОЛОСУВАТИ:  
Голосів2
Переглядів3805
Виховний центр «Садочок» Веб ресурс
Керівник проекту:
Герак Олена Олександрівна
Термін реалізації:
З 2014 року
Цільова аудиторія:
Діти від 1,5 до 7 років, а також діти тієї ж вікової категорії з особливими потребами (затримка психічного розвитку)
Партнери:
Партнери