English French German Russian Ukrainian
Створити спільний соціальний проект
Каталог проектів - 2015

МБФ"Українська Біржа Благодійності"

Організатор:
МБФ"Українська Біржа Благодійності"
Номінація:
БлагодійністьСоціальний запит

Українська Біржа Благодійності - міжнародний благодійний фонд, діяльність якого сконцентрована в основному в Інтернеті. Почавши свою роботу в 2012 році з презентації на Міжнародному філантропічних ланчі в Давосі, за 2,5 роки роботи проект зібрав понад 43 млн грн від 225 000 приватних донорів і компаній. На сайті ubb.org.ua представлені благодійні та соціальні проекти з різних категорій зі всієї країни. Це дозволяють людям вибрати і підтримати будь-який з них, а також - отримати повну інформацію і звіти про виконану роботу.
Веб-платформа ubb.org.ua пов’язує донорів із соціальними проектами та людьми, котрі потребують допомоги. Пройшовши ретельну перевірку, українські неурядові організації (НУО) можуть розмістити свої проекти на ubb.org.ua, де потенційним меценатам буде легко знайти справи, якими вони хотіли б опікуватися. Веб-сайт пристосований до потреб користувача. Забезпечуючи прозорість та підзвітність, платформа дозволяє громадянам бути впевненими, що їхні пожертви отримають безпосередньо ті, хто потребує допомоги.
Зібрані гроші спрямовуються на реалізацію ініціатив більш ніж 110 українських НУО, що дозволяє рятувати тисячі життів, забезпечувати надання хірургічних та медичних послуг дітям та дорослим із тяжкими захворюваннями, відпочинок для сиріт, медикаменти і обладнання для медичних клінік та підтримку інших важливих справ. Також кошти спрямовуються на допомогу переселенцям зі Сходу України, пораненим військовим, та допомагають відбудовувати зруйновані міста та будівлі.


Цілі і завдання

Створення альтернативного, прозорого, ефективного механізму реалізації благодійності в Україні. Гарантування потенційним донорам безпечного та легкого способу перерахунку благодійних пожертв завдяки сертифікованій та безпечній системі онлайн-платежів. Підвищення рівня прозорості та публічності через звітування про використання залучених коштів та створення можливості доступу будь-якій зацікавленій стороні до детальної фінансової та аналітичної звітності про використання переданих благодійних коштів. Привернення уваги громадян, політиків, представників ЗМІ до благодійної діяльності та ознайомлення з кращими світовими практиками та впровадження їхніх принципів в Україні.


Заходи по реалізації

Успішне функціонування Української Біржі Благодійності побудовано на принципах прозорої, підзвітної та драйвової благодійності, і можливе за трьох умов:

1. Віра людей в краще.

2. Команда амбіційних та несамовитих менеджерів і волонтерів.

3. Гранти та пожертви донорів.

Всі ці роки 100% грошей, пожертвуваних на нашому сайті, ми використовували на потреби благодійних проектів. Незважаючи на те, що Закон України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» дозволяє використовувати до 20% залучених коштів на адміністративні потреби фонду. Проте ми цього не робимо.

Все це стало можливим завдяки нашим грантодавцям та коштам від грантів, які закривали інфраструктурні потреби нашого проекту.

Сьогодні ubb.org.ua – не просто сайт із функціями, сьогодні це найбільший в Україні майданчик допомоги.

Задля подальшого розвитку та забезпечення благодійної діяльності, грошові кошти від гранту будуть використанні на слідуючі завдання:
1. Впровадження нових сервісів, що дозволять благодійним організаціям залучати ще більше коштів на різні благодійні проекти зі всієї України.
2. Можернізація існуючого сайту ubb.org.ua
3. Розробка та впровадження нових мобільних та технологічних додатків для роботи сайту.


Результати та перспективи

Результати за роки існування ubb.org.ua:
893 підтриманих проектів
110 акредитованих неурядових організацій
Залучено більше 43 021 000 UAH на благодійність (станом на 03.06.2015).
Тільки за 2014 рік на сайті УББ було зібрано більше 21 млн. гривень на більше ніж 350 благодійних проектів, чим самим допомогли приблизно 10 000 людям:дітям, підліткам, дорослим, в тому числі переселенцям зі Східної України, захисникам у зоні АТО. Купили медичне обладнання, ліки, розхідники у лікарні, які приймають постраждалих із зони АТО, теплі речі , спальники та взуття для захисників на суму 4 406 000.
Покращили житлові умови 52 закладам та сім’ям тощо
300 проектів в роботі одночасно!

У перспективі:

Одне з найважливіших завдань УББ - формувати і підвищувати рівень довіри масових донорів до благодійності, а також до благодійних організації (Операторів Допомоги). Розширення кола залучених коштів для реалізації проектів, ініційованих Операторами Допомоги.
Сприяння розвитку онлайн-фандрейзингу в Україні в цілому. За рахунок впровадження прозорої системи звітності та контролю, просуванню принципів відповідального, прозорого та підзвітного благодійництва у роботі НУО, створенню та промоції ефективної платформи взаємодії між донорами, благодійними НУО і реципієнтами допомоги та активної інформаційної кампанії з промоції громадянської благодійності із залученням провідних ЗМІ та партнерських організацій, підвищиться рівень довіри пересічних українців до благодійної діяльності, пришвидшиться розвиток громадянської філантропії, КСВ та процес становлення відкритого, демократичного суспільства в Україні.

ПРОГОЛОСУВАТИ:  
Голосів4
Переглядів10626
МБФ Веб ресурс
Керівник проекту:
Директор - Ірина Гуцал
Термін реалізації:
26 січня 2012 року - по цей час
Цільова аудиторія:
Люди та організації, які потребують благодійної допомоги (в усіх сферах життя), і ті, хто готовий допомогти.
Партнери:
Фонд В.Пінчука, МБФ "Відродження", Київстар, Danone, WOG, Цитрус, Zarina, OLX та інші. (більше 70 компаній підтримали проекти на УББ)
Партнери