English French German Russian Ukrainian
Створити спільний соціальний проект
Каталог проектів - 2015

«Знову до роботи»: проект реінтеграції працівників

Організатор:
АТ "Оболонь"
Номінація:
Корпоративна соціальна відповідальність


Соціальний запит

В Україні існує проблема повернення на роботу жінок і чоловіків після відпустки по догляду за дитиною. Щорічно близько 400 тис батьків та матерів, повертаючись до роботи, стикаються з рядом труднощів, як втрата кваліфікації, відсутність попереднього робочого місця, недостатня кількість дитячих садків тощо. І, як наслідок, співробітники із сімейними обов’язками отримують меншу платню, повільно просуваються кар’єрними сходами, мають гірший доступ до фінансових ресурсів і не можуть на повну реалізувати свій трудовий потенціал. На головному підприємстві «Оболонь» працюють 3568 співробітників, з яких 2612 чоловіків та 956 жінок. При цому 1353 співробітників мають вік до 35 років. У 2014 році у відпустці по догляду за дитиною перебували 85 співробітників, з яких – 2 чоловіків. Крім того, в компанії працюють 87 жінок, які мають дітей віком до 3 та 6 років. Сьогодні дієвої моделі повернення фахівців із відпусток по догляду за дітьми в Україні наразі не існує і це є стимулом до пошуку шляхів покращення умов праці осіб із сімейними обов’язками.

Корпорація «Оболонь» - один із найбільших роботодавців в Україні. На підприємствах корпорації працюють понад 6 тис. співробітників, серед яких близько 6% мають дітей віком до 6 років. Для забезпечення комфортних умов праці та успішного поєднання професійних і сімейних обов’язків, у 2013 році «Оболонь» приєдналася до проекту реінтеграції працівників ВГО «Ліга соціальних працівників України» – «Знову до роботи».


Цілі і завдання

- Покращення трудових практик для співробітників із сімейними обов’язками (мають дітей віком до 6 років) на пілотному підприємстві компанії "Оболонь" у м. Київ.

- Формування сприятливих умов роботи для працюючих, які повернулися на роботу з відпусток по догляду за дітьми, і таких, які мають дітей віком до 3 років.


Заходи по реалізації

З метою впровадження кращих трудових практик на своїх підприємствах «Оболонь» у 2013 році у співпраці з ВГО «Ліга соціальних працівників України» (ЛСПУ) долучилася до проекту «Знову до роботи: реінтеграція матерів і батьків до професійного життя після відпустки по догляду за дитиною», який проходить за підтримки Європейського Союзу. Дана ініціатива передбачає розробку механізмів успішного повернення батьків на роботу, їх апробацію, експериментальне впровадження на підприємствах та внесення відповідних змін до законодавства України. З переліку запропонованих практик «Оболонь» зупинилась на механізмах, які включені до Колективного договору, проте компанія мала намір їх удосконалити:

- система професійного навчання, розвитку і наставництва

- режими роботи

- підтримка, організація й проведення спортивно-оздоровчих і культурно-масових заходів для співробітників і їх сімей.Результати та перспективи

«Оболонь» приєдналася до проекту «Знову до роботи» задля впровадження найбільш релевантних моделей реінтеграції протягом 2014-2015 років. В результаті реалізації першого етапу проекту з покращення трудових практик у 2013 році було сформовано робочу група фахівців для імплементації ініціативи. Згодом провели опитування вибірки групи працівників із сімейними обов’язками. Це дало розуміння наступних кроків для покращення існуючих трудових практик на підприємстві. На основі отриманих даних спільно з ВГО «Лігою соціальних працівників України» розроблена та узгоджена Дорожня карта пілотного впровадження Моделі реінтеграції працюючих з сімейними обов’язками. Представники робочої групи компанії та фахівці ЛСПУ затвердили спільний план–графік експериментального впровадження механізмів на підприємстві. Другий етап у 2014 році передбачав участь у навчальних тренінгах проекту співробітників, представників профспілок, працівників у декретних відпустках. Окрім того, сторони проекту активно працювали над розробкою методичних рекомендацій та пілотне впровадження моделей реінтеграції. Одночасно з реалізацією програми відбувався інформаційний супровід проекту. Протягом цього часу у стінах компанії були проведені заходи спортивно-оздоровчого і культурно-масового характеру для цільової аудиторії проекту (творчі майстер-класи, екскурсії, спортивні заходи, лекторії тощо). Наприкінці 2014 та початку 2015 років проходить формалізація внутрішніх процедур в компанії та практичне застосування моделей проекту реінтеграції до співробітників, що повертаються з відпусток по догляду за дітьми або ж тих працюючих, які мають дітей у віці до 3 чи 6 років.


У перспективі:

Внесення обраних механізмів реінтерації окремими пунктами до відповідних розділів Колективного Договору компанії, а також імплементація їх у внутрішні положення і документи, що стосуються трудових відносин.
У перспективі проекту - пілотна реалізація одного з механізмів, а саме наставництва, на базі виробничої лабораторії ПАТ "Оболонь". На сьогодні у виробничій лабораторії працюють 98% жінок.ПРОГОЛОСУВАТИ:  
Голосів25
Переглядів3948
«Знову до роботи»: проект реінтеграції працівників Веб ресурс
Керівник проекту:
Голова Наглядової ради - Блощаневич С. М.
Термін реалізації:
2013-2015 рр.
Цільова аудиторія:
Працівники з сімейними обов'язками (мають дітей віком до 6 років)
Партнери:
ВГО «Ліга соціальних працівників України» – «Знову до роботи»
Партнери