English French German Russian Ukrainian
Створити спільний соціальний проект
Каталог проектів - 2015

Благодійна програма «Зміни одне життя»

Організатор:
БФ «Зміни одне життя - Україна»
Номінація:
Благодійність


Соціальний запит

Благодійна Програма «Зміни одне життя» була запущена в рамках «Національної стратегії профілактики соціального сирітства на період до 2020 року», затвержена Указом Президента від 22 жовтня 2012р. ЇЇ метою є розширення доступу громадян до інформації про дітей, які потребують сімейного влаштування.

Відповідно до інформації Мінсоцполітики кількість усиновлених дітей щороку зменшується:

· у 2011р. були всиновлені 2114 дітей,

· у 2012р. – 2016 дітей,

· у 2013р. – 1843 дитини,

· за 6 міс. 2014р. – 793 дитини.

Відповідно до інформації джерел з мережі Інтернет подальше життя випускників інтернатних закладів України складається наступним чином:

· 60% стають на злочинний шлях

· 20% стають безпритульними

· 10% закінчують життя самогубством

· 25% знаходять постійну роботу

· 16% створюють сім’ї

· 1% здобувають вищу освіту

В рамках програми про кожну дитину-сироту та дитину, що позбавлена батьківського піклування, створюється короткий відеосюжет (відеопаспорт) високої технічної якості для подальших показів у засобах масової інформації, на порталі Проекту в мережі Інтернету, в роботі служб у справах дітей, тощо з єдиною метою - влаштування дитини у сім’ю.

Переваги Програми:

· Відеопаспорт є коротким відеорядом на 2 хвилини, за які потенційні батьки отримають об’єктивну інформацію про дитину.

· Відеопаспорт містить контактну інформацію служби у справах дітей, на первинному обліку якої знаходиться дитина – відсутність посередництва.

· Програма сприяє влаштуванню в сім'ї «непопулярних» дітей: дітей старших 10-12 років, двох або більше рідних між собою дітей та дітей із особливими потребами.

· Наш підхід значно спрощує доступ потенційних батьків до інформації щодо дітей-сиріт.

· Такий підхід сприяє прийняттю потенційними батьками свого рішення стосовно дитини.

Цілі і завдання

· Реалізація пріоритетного права кожної дитини на виховання в сім’ї та збільшення кількості влаштованих дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в сімейні форми виховання.

· Через використання відеоматеріалу зменшити число ризиків психологічного травмування дитини під час невдалого знайомства з потенційними батьками.

· Формування позитивного ставлення громадськості до усиновлення дітей з особливими потребами,дітей підліткового віку та рідних між собою (сиблінгів).

Заходи по реалізації

1. Про кожну дитину-сироту та дитину, що позбавлена батьківського піклування, створюється короткий відеопаспорт.

2. Відеопаспорти транслюються у засобах масової інформації, на порталі Проекту в мережі Інтернет та в роботі служб у справах дітей.

3. Паралельно з відео паспортами транслюється соціальна реклама, що спонукає глядачів до усиновлення та взяття дітей під опіку.

4. Регулярно проводяться вебінари та консультації по юридичних та психологічних аспектах усиновлення

Результати та перспективи

Після запуску Програми значно зріс рівень активності потенційних усиновлювачів. За друге півріччя 2014 року свої сім'ї знайшли 15% дітей, відеопаспорти яких були створені в рамках Програми.

До програми приєдналися служби у справах дітей м. Києва та 8 областей України: Запорізька, Миколаївська, Одеська, Чернівецька, Тернопільська, Івано-Франківська, Львівська, Волинська.

Відеопаспорти транслюються у всій мережі ресторанів швидкого харчування McDonald’s, а також у мережах: Мировая карта, Пузата Хата, KFC, Екомаркет.

У перспективі:

Охоплення Програмою всіх дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в Україні.ПРОГОЛОСУВАТИ:  
Голосів222
Переглядів12584
Благодійна програма «Зміни одне життя» Веб ресурс
Керівник проекту:
Синиця Олена Віталіївна
Термін реалізації:
2014 - безстроково
Цільова аудиторія:
Чоловіки та жінки віком від 27 до 55 років
Партнери:
ТОВ "Пресском", ПІІ "Макдональдз Юкрейн Лтд", служба у справах дітей м. Києва, Запорізької, Миколаївської, Одеської, Чернівецької, Тернопільської, Івано-Франківської, Львівської та Волинської ОДА
Партнери