Створення туристично - мистецької агенції
Соціальний запит
Міжнародні фестивалі в Україні відіграють суттєву роль у вітчизняній культурі, сприяють активізації мистецького життя нашої держави, а, зокрема, і Прилуцького району - одного з прекрасних і чарівних куточків України, де поєднались слава козаччини, автентична культура, таємничі місцини й усі барви квітучої природи, який має могутній потенціал для розвитку культури і туризму. Прилуцький район має давні культурні традиції і багате історичне минуле. На даний час в районі традиційно проводиться туристичне фольклорне свято народної творчості Фольк-Тур-Фест «Відродження», щорічно у вересні проходить святкування Дня Визволення району, відбувається Міжнародний молодіжний фестиваль «Традиція».
Ці свята щорічно набувають певної популярності, в них приймають участь все більша кількість учасників і гостей не тільки з Чернігівщини, а й з інших регіонів України, прикордонних областей Білорусії та Російської Федерації.,
Також фестивальний рух має традиції в районному центрі м. Прилуках. З 2002 року вже традиційними стали Всеукраїнський фестиваль аматорських театрів «Театральне коло», Всеукраїнський відкритий конкурс акторської майстерності ім. Миколи Яковченка, Всеукраїнський конкурс творчих робіт «Історія одного села», Міжнародний Воздвиженський ярмарок, учасники яких постійно відвідують екскурсії по Прилуцькому району.
Підтримують проект: Відділ культури і туризму Прилуцької райдержадміністрації, Прилуцька районна рада, районний Будинок культури, громадська організація «Мистецькі барви», громадська організація «Еко-спектр», міськрайонна громадська організація «Курінь козацького гопака ім.. І. Сірка», мережа кабельного телебачення «ТІМ», молодіжна громадська організація «Плеяда»
Цілі і завдання
Ціль проекту: cтворити інноваційну форму управління об’єктами культури і туризму для популяризації Прилуцького району, його історико-культурної спадщини – як туристичного центру південного регіону Чернігівської області.
Завдання проекту:
1. Формування сучасної інфраструктури в галузях культури і туризму району та міста.
2. Координація дій органів місцевого самоврядування, суб’єктів підприємницької діяльності, туристичних організацій та громадськості для подальшого розвитку культури і туризму в районі та місті.
3. Впровадження нових форм і методів змістовного дозвілля жителів району, міста та його гостей.
4. Акумулювання коштів для фінансування Міжнародних та Всеукраїнських фестивалів, конкурсів, ярмарків.
5. Підвищення рівня добробуту мешканців району та міста, створення додаткових робочих місць, збільшення надходжень до місцевого бюджету.
Заходи по реалізації
Опис заходів проекту:
1. Розробка та затвердження Статуту Агенції. Вивчивши досвід по даному питанню, розробити і затвердити Статут Агенції. Зареєструвати Агенцію, як юридичну особу. Висвітлити матеріал про проект в ЗМІ.
2. Створення необхідних умов праці та забезпечення технічними засобами. Вирішення кадрового питання. Планується залучити до роботи у штаті фахівців з менеджменту культури та туризму, реклами, маркетингової та інформаційної діяльності. Крім того, залучити до співпраці членів територіальних громад, представників організацій та підприємств району.
3. Відкриття офісу Агенції. Передбачається для офісу використати кабінети в приміщенні районного будинку культури, які будуть надані в оренду на пільгових умовах.
4. Проведення ремонтних робіт у офісі, придбання меблів, технічного обладнання ( комп’ютери, телефон, факс, принтер, ксерокс ), канцтоварів, підключення до мережі Інтернет.
Результати та перспективи
Результати, яких досягнуто в ході реалізації проекту.
Всеукраїнські та регіональні фестивалі і свята, які проходять в Прилуцькому районі:
Міжнародний молодіжний фестиваль «Мистецькі барви».
З метою формування у молоді естетичного смаку, розвитку творчих здібностей, популяризації української народної та естрадної пісні, сучасної та народної хореографії; ствердження міжнародної ролі української культури за межами нашої держави, у 2002 році було започатковано регіональний молодіжний фестиваль «Мистецькі барви», який в 2009 році набув статусу Міжнародного, і зібрав близько 800 учасників з різних куточків України, а також Білорусії, Росії та Китаю. З 2011 року «Мистецькі барви» проходять за підтримки Прилуцької райдержадміністрації та місцевих спонсорів.
З кожним роком кількість та географія учасників фестивалю збільшувалася, з 2002 по 2008 рік було прийнято гостей з 12 областей України та гостей з Росії. Загальна кількість учасників за цей період склала близько 3000 тисяч осіб. Учасники показували свої таланти у шести різних номінаціях: народна пісня, українська естрадна пісня, естрадні ансамблі, авторська пісня, народний танець та сучасний танець. Їх оцінювало кваліфіковане журі, до складу якого оргкомітет щороку запрошував зірку української естради. Це гурт «Степ», Заслужений артист України Олександр Тищенко, Народний артист України Анатолій Матвійчук та ін. На гала-концерті переможці отримували дипломи, статуетки – символ фестивалю, цінні подарунки та можливість виступити зі своїм кумиром у одному концерті. Крім того, проводились спеціалістами майстер-класи по вокалу та хореографії, учасникам пропонувалася розважальна програма.
«Прилуцький герць» - всеукраїнський фестиваль бойових мистецтв під відкритим небом, який відбувся в серпні 2011 року в с. Манжосівка Прилуцького району. На фестивалі проходили спортивні змагання з боїв без правил, ножові бої, «Богатирські ігри», виставка продаж майстрів народних ремесел, виступи команд, які представляють традиційні слов’янські бойові мистецтва, а також виступи фольклорних колективів з усієї України, гуртів «Тінь Сонця» й «Тар-Так». Головою журі «Богатирських ігор» був Василь Вірастюк, найсильніша людина планети 2004 та 2007 років ( за підсумками престижних міжнародних змагань). Спів організатори фестивалю «Міжнародний центр слов’янської відичної культури» та «Міжнародна федерація козацького бойового мистецтва «Триглав».
Туристичне фольклорне свято народної творчості Фольк-Тур-Фест «Відродження»
Присвячений відкриттю нових туристичних маршрутів по Прилуччині. Фестиваль є щорічним справжнім святковим дійством з народними піснями, козацькими розвагами і кулішем, виставкою майстрів народної творчості, катанням на підводі й байдарках. Кожного року місце проведення фестивалю презентує учасникам і гостям нові історичні, туристично-привабливі місця Прилуцького краю.
Святкування Дня Визволення району
Щорічно святкування днів визволення району проводиться в різних населених пунктах, чим постійно викликає інтерес не тільки мешканців району, а й гостей Прилуччини. Окрім урочистостей по вшануванню заслужених людей району проходить традиційний ярмарок з продажу сільськогосподарської продукції, виставка виробів декоративно-ужиткового мистецтва, велика концертна та розважальна програми, безпрограшна лотерея та спортивні розваги.
Із вищевикладеного, можна зробити висновок, що Прилуцький район дійсно має потужний культурний потенціал, який можна використовувати ще ефективніше за рахунок реалізації проекту – створення Агенції.
Результатом реалізації проекту буде зростання іміджу району та міста, як культурного та туристичного центру в Україні та на світовій арені, що забезпечить збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів, створення додаткових робочих місць.
Результатами проекту зможуть постійно користуватися члени територіальних громад сіл, селищ району та міста Прилуки, органи місцевого самоврядування, державного та приватного секторів.
ПРОГОЛОСУВАТИ: |