English French German Russian Ukrainian
Створити спільний соціальний проект
Каталог проектів - 2015

Самсунг Надія для дітей (Samsung. Hope for Children)

Організатор:
Samsung Electronics Ukraine Company
Номінація:
Здоров'я та благополуччя


Cоціальний запит

В Україні проблема дитячої онкології стоїть дуже гостро: за показником дитячої смертності від злоякісних новоутворень наша країна посідає п'яте місце в Європі. Одним ключових факторів є нестача сучасного обладнання. В той час, як в країнах ЄС з діагнозом «рак» виживає більш 75% дітей, в Україні цей показник складає не більше 50%. Ще однією проблемою є низька поінформованість батьків про причини та симптоми захворювання. Саме тому в 2014 році зусилля компанії були сфокусовані на підвищенні ефективності своєчасного діагностування онкохворих дітей та рівня обізнаності суспільства про хворобу.

Ініціатива існує з 2010 року. За цей час до програми приєднались 1 млн. 579 тис. Українців, та компанією було спрямовано на закупівлю медичного обладнання 5,3 млн. гривень. На ці кошти були придбані сучасні комплекси медичного обладнання для лікування пацієнтів дитячих онкоцентрів.


Цілі і завдання

Закликати суспільство до уваги до проблеми дитячої онкології та донесення важливості своєчасної діагностики


Заходи по реалізації

Офіційним стартом проекту стало підписання 24 вересня 2014 меморандуму про взаєморозуміння між компанією «Samsung Electronics Україна» та Міністерством охорони здоров'я.

Після цього на базі Національного інституту раку України та НДСЛ «Охматдит» були проведені круглі столи, а також робочі зустрічі з експертами. В обговоренні питань своєчасної діагностики раку взяли участь представники Міністерства Охорони Здоров'я України, благодійної організації «Фонд Кличків», провідні експерти в області дитячих онкозахворювань НДСЛ «Охматдит» та представники регіональних дитячих клінічних лікарень.

За підсумками цих подій лікарі-онкологи визначили найактуальніші питання, пов'язані зі своєчасною діагностикою раку. Ними були запропоновані першочергові заходи для поліпшення ситуації, що склалася у сфері дитячої онкології в Україні. Зокрема, як відзначили експерти, потрібно підвищувати рівень обізнаності про дитячі онкозахворювання і доносити до батьків інформацію про необхідність проходження медичних оглядів дітьми. Також було відзначено необхідність підвищення настороженості лікарів-педіатрів і терапевтів, які при найменшій підозрі повинні направляти дитину на поглиблене дообстеження в спеціалізовані лікарні. Крім того, експерти відзначили гостру необхідність у високоточному діагностичному обладнанні.

Восени 2014 року кожен українець міг взяти участь у соціальній ініціативі «Samsung. Надія для дітей». Для цього необхідно було зайти на офіційний сайт і приєднатися до проекту. Голос кожного учасника був конвертований у 8 грн.

Під час конкурсу основний сайт проекту було розташовано за адресою http://samsung-nadiya.com.ua/

Після завершення, відповідно до правил компанії, сайт було закрито. Інформацію про проект можна знайти за посиланням: http://www.samsung.com/ua/aboutsamsung/samsungelectronics/corporatecitizenship/hope.html


Результати та перспекутиви

За підсумками робочих зустрічей та круглих столів провідних українських експертів у галузі дитячої онкології був створений інформаційний гід з вичерпною інформацією про своєчасну діагностику раку, профілактику, симптоми, на які варто звернути увагу, тощо. Інформація у буклеті подана дуже просто, коротко та зрозуміло користувачам.

Загалом до ініціативи «Samsung. Надія для дітей» у 2014 році долучилося понад 129 тис. людей, що дозволило компанії «Samsung Electronics Україна» передати 1 млн. 50 тис грн. благодійному фонду для придбання двох мобільних сканерів для УЗД-діагностики для дитячих онкологічних відділень регіональних лікарень. Прес-конференція, на якій представникам лікарень міста Чернівці та Кіровоград вручили сертифікати на придбання обладнання, відбулася 4 лютого 2015 року, у день боротьби з онкологічними захворюваннями.

А вже 26 лютого «Samsung Electronics Україна» встановила це важливе медичне обладнання для діагностування онкологічних захворювань в дитячій обласній клінічній лікарні Чернівців (просп. Незалежності 98а) і дитячій обласній клінічній лікарні Кіровограда (вул. Преображенська (Карла Лібкнехта) 79/35), де також були проведені спеціальні тренінги, під час яких лікарів навчили правильному використанню нових сканерів.ПРОГОЛОСУВАТИ:  
Голосів10
Переглядів4167
Самсунг Надія для дітей (Samsung. Hope for Children) Веб ресурс
Керівник проекту:
Термін реалізації:
24.09.2014 – 26.02.2015
Цільова аудиторія:
Лікарі, батьки, майбутні батьки
Партнери:
Міністерство Охорони Здоров’я України, БО «Фонд Кличко»
Партнери