English French German Russian Ukrainian
Створити спільний соціальний проект
Каталог проектів - 2015

Місто своїми руками

Організатор:
ДТЕК
Номінація:
Підтримка та розвиток громадської діяльності


Соціальний запит

Слабкість громадського сектору, невміння громадян самоорганізуватись для вирішення проблем, відсутність ініціатив в процесі вирішення суспільних проблем, відсутність необхідних знань для вирішення проблем та розробки спільних із містом проектів призводить до втрати задіяння в систему розвитку міста інтелектуальних, фінансових, матеріальних, трудових ресурсів самої громади.

Для цього важливим є мікро-грантування ініціатив громади, покладених в основу проектних заявок, які відбираються на конкурсній основі. Така робота компанії із громадським сектором дає можливість не тільки відібрати найбільш ефективні проектні пропозиції, але й навчає громаду розробляти спільні із містом проекти та вирішувати найболючіші в громаді питання.

На прикладі виконання міні-проектів ініціативних груп громадян та громадських організацій місто отримає соціальний ефект від об’єднання зусиль, спільної роботи та співпраці ініціативних груп громадян, громадських організацій, органів місцевого самоврядування та бізнесу.

У щорічному конкурсі беруть участь громадські організації, об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (та інші об’єднання жителів), ініціативні групи громадян. Учасники можуть подати на розгляд журі проекти за наступними напрямками: • Соціальна сфера: робота з незахищеними верствами населення (люди похилого віку, люди з обмеженими можливостями, діти-сироти, діти-інваліди, діти з неблагополучних сімей, проблемні сім’ї, матері-одиначки та інші). • Житлово-комунальне господарство: підвищення ефективності роботи ЖКГ; застосування енергоефективних та енергозберігаючих технологій у цій сфері тощо. • Пропаганда здорового способу життя та популяризація занять спортом: просвітницькі акції серед підлітків, залучення в спорт дітей, молоді та старшого покоління, організація змістовного дозвілля для дітей шкільного віку тощо. • Освіта, культура і творчість: просування мистецтва через соціальні медіа та інноваційні технології (фотовідеоквести, он-лайн проекти, лабораторії науково-технічної та прикладної творчості, ін.); створення умов для самовираження дітей, молоді (арт-проекти, арт-клуби) та інші подібні проекти. • Благоустрій міста, в тому числі проекти, спрямовані на формування дбайливого ставлення до навколишнього середовища і міської інфраструктури: благоустрій парків, дворів, дитячих і спортивних майданчиків, інші подібні проекти. В рамках проекту передбачено проведення навчання та консультацій для громадян, що допоможе їм отримати необхідні знання про проектну діяльність і оформити якісні проектні пропозиції для участі в конкурсі на отримання міні-грантів.


Цілі і завдання

Сприяння розвитку громадської активності та ініціативності серед жителів через проведення відкритого конкурсу міні-грантів «Місто своїми руками» для громадських організацій, органів самоорганізації населення, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та ініціативних груп активістів, спрямованих на вирішення локальних проблем територіальних громад. Формування сильних громадських лідерів у містах.


Заходи по реалізації

 Початок річної фази проекту. Доопрацювання та затвердження документації Конкурсу (Положення про проведення Конкурсу міні-грантів «Місто своїми руками», форма заявки, оціночна форма, склад Оргкомітету).
 Навчання представників Агенцій місцевого розвитку в формі тренінгу для тренерів.
 Інформаційна кампанія про початок Конкурсу та Оголошення про Конкурс, прийом проектних пропозицій. Навчання та консультування потенційних учасників Конкурсу.
 Формування Конкурсної комісії.
 Оцінка проектних пропозицій учасників Конкурсу (у тому числі з використанням он-лайн голосування за проекти http://nashe-misto.in.ua/burshtyn/).
 Підписання угод, навчання переможців.
 Реалізація міні-проектів. Моніторинг реалізації міні-проектів.
 Звітування проектантів та опрацювання звітів.
 Підбиття підсумків річної фази проекту (звіт перед громадою кожного міста, проведення спільної для всіх міст заключної конференції).


Результати та перспективи

2012 рік вважається початком реалізації проекту «Місто своїми руками». Конкурс проходив у м. Кіровське Донецької області. В рамках конкурсу було реалізовано 3 проекти.
З 2013 року географія проекту була значно розширена, участь у конкурсі прийняли 18 територій діяльності компанії, у 2014 році – 19 територій.
На жаль, у зв’язку із ситуацією в країні та проведенням АТО кількість територій-учасників проекту у 2015 році зменшена до 15:
Дніпропетровська область: м. Павлоград, м. Тернівка, м. Першотравенськ, м. Зеленодольськ.
Запорізька область: м. Енергодар.
Львівська область: смт Добротвір.
Івано-Франківська область: м. Бурштин.
Вінницька область: м. Ладижин.
Донецька область: м. Добропілля (в т.ч. м. Білицьке, м. Білозерське, смт Новодонецьке),
м. Курахове.
Луганська область: м. Щастя, смт Петрівка.

Щороку зростає зацікавленість мешканців міст діяльності ДТЕК щодо участі у проекті, тож реалізація проекту буде продовжуватись. На 2015 рік передбачено підвищення розміру міні-грантів до 30 тисяч гривень кожен. Крім того, загальний бюджет конкурсу у містах був підвищений та складає від 200 тис. грн до 450 тис. грн.
У травні 2015 року ДТЕК розпочав розробку нових Стратегій соціального партнерства з містами діяльності компанії на 2016-2018 роки, в яких також буде передбачено реалізацію щорічного конкурсу міні-грантів «Місто своїми руками».

ПРОГОЛОСУВАТИ:  
Голосів127
Переглядів10050
Місто своїми руками Веб ресурс
Керівник проекту:
Гриб Вікторія Олександрівна, Керівник департаменту зі сталого розвитку ДТЕК
Термін реалізації:
2012-2015 роки
Цільова аудиторія:
ромадські організації, об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (та інші об’єднання жителів), ініціативні групи громадян
Партнери:
Місцеві органи влади, СГО ФЛІД Агенції місцевого розвитку
Партнери