English French German Russian Ukrainian
Створити спільний соціальний проект
Каталог проектів - 2015

Розвиток соціального підприємництва на територіях діяльності ДТЕК

Організатор:
ДТЕК
Номінація:
Соціальне підприємництво


Соціальний запит

На даний час на територіях проекту, які в основному є моно-містами, постає питання вирішення гострих соціальних проблем, безробіття, нерозвиненості конкурентного середовища. Проект направлений на вирішення цих питань. Крім того, він дозволить налагодити партнерські стосунки між державним, приватним та громадським секторами, а також надасть платформу для співробітництва, обміну досвідом та навчання. Проект покликаний розповсюдити ідеї соціального підприємництва в українському суспільстві, а також надати соціальним підприємцям, що прагнуть розвивати власний бізнес, доступ до юридичної, фінансової та консультативної допомоги.


Цілі і завдання

Мета проекту – сприяти соціальному та економічному розвитку територій через популяризацію і підтримку соціального підприємництва.
Завдання проекту:
- зміцнення економічного потенціалу та розвитку соціального підприємництва;
- створення системи підтримки підприємців, які бажають відкрити і розвивати власний бізнес.


Заходи по реалізації

В рамках проекту проводиться навчання людей, які бажають створити соціальне підприємство, надається методична підтримка при підготовці бізнес-планів та популяризація цього напрямку через мережу консультаційних та ресурсних центрів. За результатами конкурсу кращі бізнес-плани отримують фінансування для створення соціальних підприємств або розвитку вже існуючих.
Одним з ключових компонентів проекту є створення в пілотних містах системи підтримки тих підприємців, чий бізнес націлений на створення нових робочих місць для соціально вразливих верств населення (безробітних жінок; осіб, які отримали виробничі травми, та ін.)


Результати та перспективи

В 2013 році проект був реалізований в Бурштині, Добротворі, Ровеньках, Свердловську, Добропіллі, Зугресі. Були підготовлені 15 тренерів, які згодом проводили навчання для бажаючих створити соціальне підприємство, та надавалася інформаційно-методична підтримка при підготовці бізнес-планів. Для підприємців чотирьох останніх міст в його рамках було створено цільовий фонд безвідсоткових зворотних позик у розмірі 370 тис. грн, та 9 кращих бізнес планів отримали фінансування. У цих населених пунктах утворені місцеві експертні комітети з розгляду бізнес-планів соціальних підприємств, а підприємцям надана консультаційна допомога в їх написанні.
У 2014 році географія Проекту розширилася на міста Курахове, Щастя і Павлоград, які приєдналися до пілотних територій проекту-2013.
В результаті після надання позик створено 29 робочих місць.

Проект показав, що завдяки соціальному підприємництву можуть створюватись нові робочі місця та, одночасно з цим, вирішуватись соціальні проблеми. В подальшому планується використовувати досвід цього проекту для розвитку соціального підприємництва на територіях діяльності ДТЕК.


ПРОГОЛОСУВАТИ:  
Голосів106
Переглядів5104
Розвиток соціального підприємництва на територіях діяльності ДТЕК Веб ресурс
Керівник проекту:
Гриб Вікторія Олександрівна, Керівник департаменту зі сталого розвитку ДТЕК
Термін реалізації:
2013-2014 рр.
Цільова аудиторія:
Малий та середній бізнес, підприємці (потенціальні та бажаючі розвинути бізнес), органи місцевої влади, соціальні підприємства, громадські організації
Партнери:
Фонд Східна Європа, Асоціація
Партнери