English French German Russian Ukrainian
Створити спільний соціальний проект
Каталог проектів - 2015

Планетарій в Дитячому містечку

Організатор:
Бюджетна установа Миколаївської міської ради "Культурно-ігровий комплекс "Дитяче містечко "Казка"
Номінація:
Навчання, виховання, освіта та розвиток дітей та молоді


Соціальний запит

Планетарій - це культурний центр, який не тільки забезпечує організацію якісного сімейного відпочинку, але й здійснює важливу освітницьку функцію.Діяльність планетарію направлена на популяризацію знань з астрономії, фізики, географії, природознавству та космонавтики, що в свою чергу робить учбовий процес не тільки цікавим але й пізнавальним.

Сьогодні на жаль, спостерігається тенденція до зниження інтересу серед підростаючого покоління до точних наук. В зв’язку з чим, створення на базі Дитячого містечка «Казка» Планетарію, крім поліпшення освітнього процесу в середніх школах м. Миколаєва та Миколаївської області, забезпечує й популяризацію сучасної науки та допомагає вирішити проблему зайнятості дітей.

На базі Планетарію створено «Дитячий астрономічний клуб», який привертає чималу увагу дітей та підлітків. За допомогою телескопу діти спостерігають гори на Луні, п'ятна на Сонці, кільця Сатурну.

Крім того, такий соціальний проект якісно підвищує рівень сімейного відпочинку, оскільки тематика бесід, що розроблені фахівцями Научно-пошукового інституту «Миколаївська астрономічна обсерваторія» є пізнавальною не тільки для дітей, але й для дорослих.

Також в Планетарії можуть проводитися тематични фотовиставки.


Цілі і завдання

- організація якісного сімейного відпочинку;

- наукове просвітництво дітей та молоді;

- привернення уваги дітей та молоді до точних наук;

- забезпечення зайнятості дітей та підлітків в тематичному гуртку "Дитячий астрономічний клуб";

- формування природнього наукового світогляду;

Завдання проекту:

-створення доступного научно-культурного центру, обладнаного сучасною апаратурою;

-створення тематичного гуртка;

-проведення циклу тематичних пізнавально-освітніх лекцій;

- проведення циклу тематичних майстер-класів.


Заходи по реалізації

Поставлені цілі та задачі реалізовані працівниками БУ ММР КІК ДМ "Казка" в рамках грантового конкурсу "Територія РУСАЛу", за фінансової підтримки депутатів Миколаївської міської ради.

Планетарій розміщеноу вже існуючій будівлі, яка знаходиться в оперативному управлінні ДМ "Казка". Будівля має сферичну форму та загальну площу 95,9 кв.м.

В ході реалізації проекту у вказаній будівлі проведено роботи з реконструції та було придбано необхідна спеціалізована апаратура (компьютерна техника, проектор, телескоп, сферичне зеркало) для демонстрації полнокупольних сферичних фільмів.

Було зроблено благоустрій прилеглої території, встановлено афішну стійку.


Результати та перспективи

В результаті реалізації соціального проекту на базі Дитячого містечка "Казка" створено культурний центр, який не тільки забезпечує організацію якісного сімейного відпочинку для громадян і для гостій міста, але й здійснює важливу освітницьку функцію, оскільки учбовий процес для дітей став не тільки цікавим але й пізнавальним.

Планетарій в Миколаєві відкрився 19 грудня 2014 року і на сьогоднішній день його відвідало більше 600 дітей та дорослих, в тому числі діти інтернатів і місцевих шкіл, а також 30 чоловік-Всеукраїнського зльоту скаутів.

До Міжнародного дня планетаріїв ДГ "Казка" закупив новий фільм "8 кроків по Чумацькому шляху", який вже подивилося 600 глядачів. У день затемнення Сонця - 20 березня жителі нашого міста зібрались у "Казці", щоб поспостерігати в телескоп за цією подією.

Працівники установи постійно працюють над підвищенням якості щодо діяльності Планетарію. Так у 2015 році заплановано придбання нових фільмів, а також художнім відділом установи розроблено ряд розважальних програм, які безумовно зацікавлять відвідувачів.

ПРОГОЛОСУВАТИ:  
Голосів31
Переглядів6620
Планетарій в Дитячому містечку Веб ресурс
Керівник проекту:
Шевченко Олена Вікторівна
Термін реалізації:
2014-2015 рр
Цільова аудиторія:
Діти, підлітки, молодь,  сімейна аудиторія
Партнери:
Благодійний фонд Центр соціальних програм РУСАЛу в Україні, депутати Миколаївської міської ради
Партнери