English French German Russian Ukrainian
Створити спільний соціальний проект
Каталог проектів - 2015

Слався, Україно!

Організатор:
Дніпродзержинський академічний музично-драматичний театр ім. Лесі Українки
Номінація:
Підтримка науки і культури

Передумови та соціальний запит:

Проект «Слався,Україно!» має на меті засобами театрального мистецтва наочно показати людям наскільки українська культура багата та самобутня. Проект став своєрідним уроком патріотизму: наводить учнівській молоді чимало приводів пишатися Україною. «Кращий спосіб навчити дітей любити Батьківщину полягає в тому, щоб цю любов відчували їхні батьки», - казав філософ Шарль-Луї Монтеск'є. І тому ми не обмежуємося тільки дитячою та молодіжною аудиторією. У рамках означеної ідеї залучаємо дорослих. Проект постійно допрацьовується. Креативна група активно пропонує та втілює в життя нові ідеї.

Цілі проекту:

виплекати в людині любов до рідної землі та культури, навчити цінувати красу рідного слова, пишатися історією України.

Завдання проекту:

шляхом різноманітних заходів пробуджувати в глядачах любов до рідної землі, повагу до героїчних сторінок її історії, гордість за численні культурні надбання; сприяти розвиткові творчих здібностей та милосердя цільової аудиторії; організовувати змістовне дозвілля; демонструвати позитивний вплив театрального мистецтва на особистість; продовжувати просвітницьку роботу та розширяти коло глядацької аудиторії.

Заходи (дії) по реалізації:

1. Концерт Слався, Україно! (вересень 2014 року і по сьогоднішній день)

Включений в поточний репертуар. У програмі концерту - чарівні українські пісні, запальні національні танці, пізнавальна і захоплююча інформація з історії та культури рідної землі. Театр успішно гастролює з концертом містами та селами Дніпропетровщини.

2. Українські вечорниці (грудень 2014 р.)

Конкурс на найкращий національний костюм. Переможців нагородили сувенірами, розписаними знаками стародавньої трипільської культури.

3. Шевченківські дні (березень 2015 р.)

Під час заходу артисти проникливо, щиро та ніжно прославили красу української пісні, міць української поезії - вкотре підкреслили відмінну рису нашої нації – її одвічне прагнення до свободи.

4. Читання віршів Великого Кобзаря (травень 2015 р.)

Артисти запропонували глядачам згадати Тарасові рядки і у такий нехитрий спосіб зізнатися у коханні рідній Україні.

5.Благодійний ярмарок (травень 2015 р.)

Мета заходу - зібрати кошти на потреби поранених бійців ВСУ, що лікуються у Дніпропетровській обласній клінічній лікарні ім. Мечникова. На ярмарку зокрема були представлені вироби артистів і працівників театру.

6.Конкурс-розіграш "Мандруємо до Хортиці" (червень 2015 р.)

Глядачам було запропоновано виявити свою обізнаність у літературі, історії, географії та звичаях рідної землі. Переможець заходу поїхав до серця Запорізького козацтва – славетної Хортиці.

7.Участь у всеукраїнській акції «Бібліотека українського воїна», ініційованій Міністерством культури України (акція триває). У заході охоче беруть участь як самі працівники театру, так і глядачі. Кожен розуміє наскільки це важливо висловити свою вдячність бійцям ВСУ, що проливають кров на Сході України.

Результати:

Патріотичний концерт «Слався, Україно!» на базі театру та під час гастролей переглянуло 3056 глядачів.

Українські вечорниці відвідало 726 глядачів.

Шевченківські дні відвідало 573 городянина.

У читанні віршів Т. Шевченка взяли участь більш як 30 людей.

У конкурсі-розіграші «Мандруємо до Хортиці» взяли участь близько 380 глядачів.

Благодійний ярмарок відвідали майже 500 глядачів.

Зібрані кошти (3 500 грн.) пішли на потреби поранених бійців ВСУ, що лікуються у Дніпропетровській обласній клінічній лікарні ім. Мечникова.

Окрім того, працівники театру виявили бажання перерахувати гроші в розмірі одноденної зарплатні у БО «Всеукраїнський фонд допомоги захисникам Вітчизни». Загальна сума зібраних коштів склала 19 300 грн.

Перспективи

Своє покликання вбачаємо у вихованні благородства, милосердя, любові до Батьківщини на прикладах культурних надбань рідного народу. Проект «Слався, Україно!» залишає в душах глядачів радісне відчуття патріотичного піднесення, бажання брати участь у благодійних акціях та культурних заходах, що пробуджують національну свідомість.

ПРОГОЛОСУВАТИ:  
Голосів246
Переглядів6703
Слався, Україно! Веб ресурс
Керівник проекту:
Кудіна Маргарита Андріївна, директор Дніпродзержинського академічного музично-драматичного театру ім. Лесі Українки
Термін реалізації:
Безстроковий. Проект розпочався у вересні 2014 році
Цільова аудиторія:
Вік необмежений
Партнери:
Дніпродзержинська єпархія УПЦ, Туристична агенція «Деллас-тур»
Партнери