English French German Russian Ukrainian
Створити спільний соціальний проект
Каталог проектів - 2015

Біоетика

Організатор:
«Благодійний фонд «Щаслива лапа» (Happy Paw)
Номінація:
Навчання, виховання, освіта та розвиток дітей та молоді


Передумови та соціальний запит:

Вирішити проблему безпритульних собак в нашій країні можливо тільки при правильному ставленні суспільства і зміни існуючих в ньому стереотипів.
Саме тому, одним з основних завдань діяльності Фонд Happy Paw вбачає у вихованні гуманного ставлення до тварин у дітей та підлітків та формування більш гуманного суспільства впродовж 10-15 років, що забезпечить вирішення проблеми безпритульних тварин у нашій країні.
Важливо інформувати дітей про діючі як в Україні, так і в світі, правові норми, що стосуються тварин, а також про можливості кожного долучитися до вирішення проблеми безпритульних собак

Цілі проекту:

Формування у підростаючого покоління гуманного та відповідального ставлення до тварин в цілому та до безпритульних собак зокрема.

У рамках інформаційно-просвітницького проекту «Біоетика» Фонд проводить різноманітні заходи, спрямовані на формування у населення гуманного ставлення до тварин.

Завдання проекту:

Охопити просвітницькою діяльністю як можна більшу кількість навчальних закладів України;
Забезпечити участь кожного школяра у заняттях з біоетики не менше 1 разу на 2 роки;
Залучення дітей та молоді у процес допомоги безпритульним собакам;

Заходи (дії) по реалізації:

Проведення інтерактивних занять в школах.
Фонд активно проводить просвітницьку роботу в школах Києва, Житомира, Рівного, Чернівців, Кіровограда, Львова та Миколаєва. З цією метою було розроблено цікаві інтерактивні заняття про гуманне ставлення до тварин окремо для молодшої, середньої та старшої шкіл. «Уроки доброти» схвалені провідними педагогами та психологами, а також дозволені для проведення у школах місцевими департаментами та управліннями освіти та науки. Проведення занять проходить при повному узгодженні з адміністраціями учбових закладів та без порушень навчального процесу. Проведення занять є безкоштовним і добровільним.
Також серед школярів спеціалісти Фонду проводять творчі конкурси, пізнавальні квести, організовують благодійні ярмарки та Дні чотирилапих улюбленців. Діти залюбки долучаються до соціальних акцій, які організовує Фонд
Організація екскурсій до притулків.
Окрім занять у класах, спеціалісти Фонду організовують для школярів поїздки до притулків для собак. Під час таких екскурсій діти граються з песиками, годують їх і на власному досвіді переконуються в тому, що безпритульні тварини нічим не гірші за породистих домашніх улюбленців.
Діяльність у вищих навчальних закладах.
У рамках проекту Фонд тісно співпрацює зі студентськими екологічними організаціями, проводить благодійні заходи у вузах, залучає студентів до участі у волонтерському русі. Також Happy Paw надає можливість кращим студентам проходити практику у Фонді.

Результати:

109 652 школярів прийняли участь в інтерактивних заняттях
5 114 занять проведено в школах Києва, Житомира, Рівного, Чернівців, Кіровограда, Львова
96 творчих конкурсів організовано серед учнів молодшої школи
45 благодійних ярмарок провели школярі
59 активностей (круглі-столи, фотосушки) організовано для вищих навчальних закладів в яких прийняло участь 11 477 студентів
16 студентів-педагогів пройшли практику на базі Фонду
500 школярів та 258 студентів стали активними волонтерами Фонду

Перспективи:

Внесення проекту «Біоетика» у шкільну програму, що затверджується Міністерством освіти і науки України.
Підписання довгострокових договорів про співпрацю з вищими навчальними закладами (проходження студентами практики на базі Фонду, організація спільних заходів).
Залучення молоді до активної волонтерської роботи.

Експертні партнери проекту:

Декан факультету природничих наук, професор кафедри екології НУ «Києво-Могилянська академія» - Вишенська І.Г. Кандидат психологічних наук, доцент кафедри зв’язків з громадськістю, психології і педагогіки НУ «Києво-Могилянська академія» - Копець Л.В. Кандидат педагогічних наук кафедри педагогіки Педагогічного інституту Київського університету ім. Б.Грінченка – Куземко Л.В. Доцент кафедри соціальної роботи факультету психології Київського національного університету ім. Т.Шевченка – Чуйко О.В. Кандидат психологічних наук кафедри соціальної роботи Київського національного університету ім. Т.Шевченка – Рудська А.І. Президент Міжнародної асоціації науково-практичної психології наукового центр і екрального аналізу «Серце під сонцем» - Віленський І.Л. Практичний психолог, член Української спілки психотерапевтів, психологічний центр «Психея» - Усатенко Г.В.

Команда проекту:

Голова правління – Спектор Ольга
Член правління – Гаріпов Володимир
Керівник напрямку Благодійність – Єнжеєвська Людмила
Менеджер проекту «Біоетика» - Приходько Марія
Спеціалісти з просвітницької діяльності: Лозінська Ніна (Київ), Москалик Марина (Київ), Новенчекова Олеся (Київ), Воронюк Аліна (Рівно), Кот Богдан (Житомир), Ніколаєва Галина (Кіровоград), Сєрікова Настя (Чернівці), Мартисенко Юлія (Львів)
Менеджер по роботі зі студентами – Мамотюк Настя

ПРОГОЛОСУВАТИ:  
Голосів270
Переглядів9624
Біоетика Веб ресурс
Керівник проекту:
Приходько Марія Олександрівна
Термін реалізації:
Проект постійнодіючий з 2013 року
Цільова аудиторія:
Школярі, батьки, педагоги
Партнери:
Департамент освіти і науки, молоді і спорту при КМДА Управління освіти міст Рівне, Житомира, Чернівців, Кіровограда, Львова, Миколаєва.
Партнери