English French German Russian Ukrainian
Створити спільний соціальний проект
Каталог проектів - 2015

Не ведемо рокам ми печального ліку, бо відкрилось життя нам нове

Організатор:
Великолепетиський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Великолепетиської районої ради Херсонської області
Номінація:
Здоров'я та благополуччя


Передумови та соціальний запит:

У структурі Великолепетиського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Великолепетиської районної ради Херсонської області функціонує п′ять відділень: три відділення соціальної допомоги вдома, відділення соціально-побутової адаптації, відділення по наданню додаткових соціальних послуг. Станом на 01 червня 2015 року на обслуговуванні обліковується
1727 громадян похилого віку та інвалідів, які потребують соціального обслуговування (надання соціальних послуг).
Пріоритетним напрямком удосконалення діяльності територіального центру є розширення асортименту соціальних послуг шляхом моніторингу потреб підопічних, зміцнення матеріальної бази територіального центру.
При відділенні соціально-побутової адаптації з жовтня 2011 року впроваджено інноваційну соціально-педагогічну послугу Університет третього віку. Заняття проходять на трьох факультетах – «Культурно-мистецькому», «Здорового способу життя», «Основи комп′ютерної грамотності», з жовтня по травень.
Після закінчення занять в Університет третього віку колектив територіального центру, врахувавши побажання слухачів, вирішив не залишати своїх підопічних на одинці з проблемами та самотністю і в літній період.

Цілі і завдання:

Надання допомоги в адаптації людям пенсійного віку та інвалідам до нових умов життя, збагатити їх новими знаннями й навичками, необхідними для повноцінного життя в сучасному суспільстві, організація спілкування та дозвілля, покращення якості життя літніх людей та людей які потрапили у складні життєві обставини.

Завдання:

  • надання можливості навчатися та розвиватися людям старшого покоління;
  • підтримка фізичної, психологічної та соціальної здатності цих людей;
  • сприяння розвитку діалогу між поколіннями;
  • залучення ресурсів людей старшого віку для підвищення соціальної якості їх власного життя та активної участі у житті громади.

Заходи (дії) по реалізації:

Для проведення занять Університету третього віку приміщення в якому збираються слухачі, обладнано: учнівською дошкою, мультимедійною системою, радіо мікрофоном, цифровим фотоапаратом, комп′ютером для проведення занять, велотренажером.
До проведення занять в Університеті залучаються професіонали - медики, психолог, спорт інструктор, викладачі дитячої школи мистецтв та центру дитячої та юнацької творчості, які проводять заняття безкоштовно.

Під час проведення занять факультету «Здоровий спосіб життя» слухачі користуються фітобаром, приймають сеанси ароматерапії.

При “Культурно-мистецькому» факультеті відкрито ретро-кінозал.

Практикуються проведення екскурсій, зустрічі з цікавими людьми, проведення майстеркласів.

Після прийняття рішення про проведення заходів з організації дозвілля в літній період було збудовано літній майданчик відпочинку для пенсіонерів та інвалідів.

Результати:

15 травня 2015 року в Університеті пройшли випускні урочистості – 53 слухача отримали Сертифікати зразка, затвердженого Міністерством соціальної політики України , на підтвердження того, що протягом 2014-2015 навчального року вони пройшли курс навчання в Університеті третього віку.
Починаючи з 2012 року, протягом травня-жовтня на базі відділення соціально-побутової адаптації щоп′ятниці на збудованому літньому майданчику відпочинку для пенсіонерів та інвалідів проводяться заходи організації дозвілля, які у наш непростий час дарують підопічним позитивні емоції, лікують душі. Адже науково доведено, що відсутність добрих, яскравих вражень, проблеми соціальної самотності викликають у літніх людей почуття душевного застою, депресію, посилюють почуття соціальної незахищеності, що веде до передчасного старіння.
Літній майданчик відпочинку став місцем, де люди похилого віку мають можливість познайомитись, зав′язати дружбу. Заходи по організації дозвілля покликанні стати рішенням проблем пенсіонерів шляхом активного залучення самотніх людей у процес спілкування.
Запам′ятався учасникам організації дозвілля проведений у травні 2014 року захід під назвою «Ми вінки завивали», який пройшов на набережній нашого селища. Присутні спілкувалися з живою природою, водили хороводи, співали «петрівочки», приймали участь у конкурсах та вікторинах. Організатори заходу – працівники територіального центру кожному учаснику заходу сплели вінок з живих квітів і трав.
З піднесеним настроєм, заряджені позитивними емоціями присутні ще довго обговорювали проведений захід та планували свою обов′язкову участь в усіх наступних зустрічах на літньому майданчику відпочинку.
Широкого резонансу набув проведений у липні 2014 року захід на тему «Машина часу в чарівному світі моди». Проведенню заходу передувала ретельна підготовка. Підопічні та працівники терцентру із задоволенням готувалися, підбираючи одяг 50-х, 60-х, 70-х, 80-х років. Було представлено виставку одягу цих періодів, а самі учасники заходу переодягалися у одяг часів своєї юності та демонстрували його на імпровізованому подіумі. І кожен з присутніх у цих образах впізнавав і згадував щось сокровенне та особисте. Присутні висловили організаторам заходу щирі слова подяки, отримали море позитиву, що стимулювало бажання творити, втілювати в життя нові ідеї та задуми. Слова постійної учасниці заходів Клімової Віри Василівни: «Свято пройшло, розійшлись учасники й організатори. Але родина атмосфера святкування надовго залишиться в наших серцях і спонукатиме до відкриття нових горизонтів життя».
У період з травня 2012 року по червень 2015 року проведено ще багато різних заходів («Раз – картопля, два – картопля», «Сила і краса старовинного романсу» та інші).

Перспективи:

Досвід реалізації цього соціального проекту свідчить, що робота Університету третього віку позитивно впливає на морально-психологічний, фізичний стан людей похилого віку, надає їм можливість відчувати себе особистостями та бути потрібними суспільству. В перспективі роботи працівників територіального центру: набір слухачів на факультети Університету третього віку на 2015-2016 навчальні роки та завершення літньої організації дозвілля людей похилого віку підсумковим святом, присвяченим відзначенню Дня людей похилого віку.

Інформація про команду:

Горішня Алла Миколаївна, заступник директора Великолепетиського територіального центру соціального обслуговування;
Данильченко Наталія Анатоліївна, завідувач відділення соціально-побутової адаптації Великолепетиського територіального центру соціального обслуговування;
Гондар Світлана Григорівна, завідувач відділення по наданню додаткових соціальних послуг Великолепетиського територіального центру соціального обслуговування.

Посилання, за якими можна завантажити лого, фото, відео, презентації, інші додаткові матеріали:

http://lepetykha-rda.gov.ua

ПРОГОЛОСУВАТИ:  
Голосів5
Переглядів5741
Не ведемо рокам ми печального ліку, бо відкрилось життя нам нове Веб ресурс
Керівник проекту:
Зінченко Галина Павлівна
Термін реалізації:
2012 рік по теперішній час
Цільова аудиторія:
Громадяни похилого віку та інваліди Великолепетиського району
Партнери:
Великолепетиські ЗОШ № 1, ЗОШ 2, дитяча школа мистецтв, центр дитячої та юнацької творчості, ДЮСШ
Партнери