English French German Russian Ukrainian
Створити спільний соціальний проект
Каталог проектів - 2015

КНИГА ПРО МЕНЕ

Організатор:
ЗOПШ "Сяйво"
Номінація:
Навчання, виховання, освіта та розвиток дітей та молоді


Соціальний запит

Інноваційно-модельний комплекс позакласних занять для виявлення, підтримки й розвитку обдарованих дітей в галузі філології, образотворчого мистецтва, декоративно-ужиткового мистецтва, комп’ютерного дизайну, акторської майстерності, який забезпечує дистанційне навчання, творчий розвиток та самореалізацію дитини. Вихованці удосконалюють знання з п’яти шкільних предметів (рідна та іноземна мови, образотворче мистецтво, декоративно-ужиткове мистецтво, інформатика) та, реалізуючи власні проекти – створення книги і її просування до читача, отримують прикладні знання з управління проектами. Діти скеровані на розвиток духовного потенціалу та отримання професійних навичок: письменника, журналіста, художника, дизайнера, дизайнера комп’ютерних програм, актора, режисера, менеджера. Арт-клуб «Книга про мене» (www.knizhki-ot-grishki.com.ua) - це інтерактивний творчий центр позакласної освіти в містах: Києві, Одесі, Житомирі, Москві. Вихованці арт-клубу власноруч створюють книги (пишуть літературні тексти, малюють до них ілюстрації, розробляють дизайн книги, верстають книгу), за кращими творами пишуть сценарії та ставлять театральні вистави, з педагогами організовують виставки, акції, конкурси, фестивалі, концерти, конференції, благодійні ярмарки. До складу творчого колективу, який складається з 33 осіб увійшли учні п’яти шкіл та двох дошкільних дитячих закладах. Кожна дитина мріє сама створювати значущі й вагомі справи, а не бути споживачем батьківської праці; кожна дитина має мету – власноруч створені книги дарувати незахищеним дітям та залучати їх до спільної творчої діяльності; кожна дитина, згідно своїм творчим нахилам, обирає роль в проекті (письменник, журналіст, художник, дизайнер, актор, режисер, менеджер) та ініціює свій власний проект, розраховуючи ресурси для його реалізації; кожна дитина приймає участь у Всеукраїнських творчих турнірах й гордиться своїми досягненнями.

Цілі і завдання

 • створення умов щодо виявлення, підтримки й розвитку творчого потенціалу дитини за всіма напрямами позашкільної освіти: художньої самодіяльності, декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва, науково-технічної творчості;
 • створення умов для дослідницькіх робіт;
 • створено умови для дистанційного навчання й творчого розвитку;
 • задоволення потреб вихованців у професійному самовизначенні і творчій самореалізації;
 • виховання в учнів патріотизму, любові до України;
 • збереження й розвиток духовного потенціалу молодого покоління;
 • формування в учнів, батьків, суспільства активної життєвої позиції й громадянської відповідальності;
 • впровадження предмету «управління проектами» в позашкільний розклад занять українських школярів;
 • скеровування учнів на використання ІКТ-технологій для навчання й розвитку духовності.

Заходи по реалізації

 • Створення Інтерактивного клубу "Книжки від Гришки". Члени клубу здобули звання лауреатів виставки-фестивалю "Обдаровані діти України, 2013".
 • Проект та творчі досягнення вихованців було представлено на шестидесяти презентаціях для начальників управлінь освіти, директорів шкіл, науковців, педагогів, бібліотекарів, батьків; на науково-методичному засіданні вчителів-філологів ЗОСШ №210 (м.Київ); на Міжнародній науково-практичній конференції «Інноваційні технології навчання обдарованої молоді» (6-7 грудня 2012р.); науково-практичному семінарі для науковців НАПН України (травень, 2013р, м.Київ).
 • Досвід роботи з впровадження проекту було описано в статті «Інноваційні моделі підтримки розвитку обдарованої особистості» (науково-методичний журнал «Освіта та розвиток обдарованої особистості», №5 (12), 2013р.)
 • У 2015 році проект реалізовано у Житомирській ЗОПШ "Сяйво" в форматі арт-клубу "Книга про мене".
 • Школярами-членами арт-клубу в телевізійній передачі «Рідна школа» (22, 23, 28 червня 2015р.) було представлено дванадцять власноруч створених книг;
 • Учнів-членів арт-клубу було підготовлено до участі у Всеукраїнському Творчому Турнірі «Світ чудес Полісся , 2015», вони стали переможцями у чотирьох номінаціях: «Синтез мистецтв», «Образотворче мистецтво», «Художнє слово», «Інструментальна музика».
 • Проведено сесію на «Першій національній (не) конференції для шкільних педагогів EDCamp Ukraine 2015» (23-24 липня 2015р., м.Харків);
 • Внутрішні ресурси: до проекту залучені митці-наставники п’яти студій, батьки, учні п’яти шкіл та двох дошкільних навчальних закладів.

  Зовнішні ресурси: волонтери, батьки.

  Результати та перспективи:

  Забезпечено умови для отримання школярами знань й навичок з управління проектами; забезпечено умови використання ІКТ для поліпшення знань з шкільних предметів; забезпечено умови отримання в шкільному віці навичок семи професій (письменника, журналіста, художника, дизайнера, менеджера, актора, режисера); створено комфортні умови щодо розвитку творчої особистості дитини за всіма напрямами позашкільної освіти та науково-технічної творчості й дослідницької роботи; створено умови для репрезентації творчих здобутків юних митців та обміну творчим досвідом в інтерактивному режимі, створено умови для дистанційного навчання й творчого розвитку; підготовлено п'ятнадцять переможців Всеукраїнських конкурсів.

  Перспективи: Створення умов для формування у школярів активної громадянської позиції й підтримки та розвитку їхнього духовного потенціалу; забезпечення умов для їхньої самореалізації та професійної орієнтації; отримання школярами знань й навичок з управління проектами; задоволення учнівської молоді в додатковій освіті, їх залучення до участі в міжнародних освітянських програмах, Всеукраїнскіх,обласних та районних масових заходах.

  Інформація про команду

  Авторгова Марина Григорівна – волонтер, психолог-консультант;

  Романчук Жанна Василівна – волонтер, авторка і керівник проекту, наставник в студії мовленнєвої творчості.

  Дерій Дарина Олександрівна – волонтер, наставник в студії образотворчого мистецтва, декоративно-ужиткового мистецтва та комп’ютерного дизайну;

  Луференко Катерина Володимирівна – волонтер, наставник в студії акторської майстерності.

  Посилання, за якими можна завантажити лого, фото, відео, презентації, інші додаткові матеріали

  www.knizhki-ot-grishki.com.ua
  Житомирська ОТРК: Новини за 22 червня 2015 р.: "В школі "Сяйво" звітувала "Книга про мене".
  Житомирська ОТРК: телепередача "Рідна школа": 22 червня 2015р. о 20:00, 23 червня 2015 р. о 16:30, та 28 червня 2015р. о 12:30.

  Публікації в ЗМІ

  Газета "Місто" №22 (951), 5 червня 2015 р., стр.6 "Ми маємо крила".

ПРОГОЛОСУВАТИ:  
Голосів394
Переглядів8554
КНИГА ПРО МЕНЕ Веб ресурс
Керівник проекту:
Романчук Жанна Василівна
Термін реалізації:
2012-2013; 2015
Цільова аудиторія:
Школярі, молодь та усі небайдужі до майбутнього нашої Батьківщини.
Партнери:
Позашкільні навчальні заклади, загальньоосвітні школи, батьки, арт-кафе
Партнери