Твердопаливна котельня
Соціальний запит
Проект «Твердопаливна котельня на території Кременчуцького КАТП-1628 по вул. Горького в м. Кременчуці» враховує напрями формування політики забезпечення енергетичної безпеки держави, спрямований на реалізацію цілей енергетичної стратегії України до 2030 року та відповідає наявним світовим тенденціям і викликам, забезпечує національні інтереси.
Кременчуцьке КАТП-1628 є підприємством, яке здійснює вивіз твердих побутових відходів (ТПВ) від населення (230 тис. чол.) і підприємств міста Кременчука. В ході діяльності на території підприємства, яке мало централізоване опалення до 2014 року, накопився значний запас альтернативних видів палива – деревини.
В умовах зростання цін на енергоносії перехід на альтернативні види палива є значним кроком у бік не лише енергозбереження, а й охорони довкілля.
Цілі і завдання
Зменшити навантаження на навколишнє природне середовище шляхом переходу Кременчуцького КАТП-1628 з централізованого опалення на опалення альтернативними видами палива.
Заходи по реалізації
Підготовчий етап - облаштування буд. майданчика, забезпечення тимчасових засобів живлення, перенесення транзитних мереж.
Демонтаж технічно зношених та морально застарілих трубопровідних мереж - викриття підземних шляхопроводів, демонтаж трубопровідних мереж.
Монтаж нової теплотраси - розмітка, різка, прокладка трубопроводів, засипка трубопроводів ґрунтом.
Поточний ремонт котельної - перекриття покрівель, штукатурка стін, стяжка полів, розводка комунікацій.
Монтаж технологічного обладнання - установка твердопаливного котла, установка електрообладнання, установка насосної групи і теплообмінника, підключення обладнання.
Пуско-налагоджувальні роботи - пробний запуск обладнання, технічне налаштування.
Результати та перспективи
1. значне скорочення витрат КАТП-1628 на забезпечення підприємства теплом і отримання економічного ефекту від діяльності твердопаливної котельні;
2. зменшення впливу політичних, енергетичних, кон’юнктурних і монопольних чинників на діяльність підприємства, за рахунок повної автономії процесу забезпечення підприємства теплом;
3. запровадження сучасного обладнання, що дозволяє збільшити ККД з 78% до 86%;
4. скорочення витрат підприємства пов’язаних із сплатою екологічного податку, за рахунок зменшення обсягів захоронення обрізків деревини, будівельних і промислових відходів деревини;
5. зменшення темпів завантаження полігону для складування твердих побутових відходів;
6. створення 5-ти додаткових робочих місць;
7. покращення умов праці працівників за рахунок більш якісного опалення виробничих і допоміжних приміщень підприємства;
8. розвиток інноваційних технологій і впровадження раціоналізаторських пропозицій.
Екологічні результати
Зменшення кількості ТПВ на міському полігоні, зменшення навантаження на довкілля.
Згідно експертного висновку № 12/В/16-3/108/1 від 04.09.2013р. Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України (Держенергоефективності України) про відповідність об’єкта нормативним актам з питань енергозбереження, робочий проект Кременчуцького комунального автотранспортного підприємства 1628 з будівництва твердопаливної котельні відповідає вимогам нормативних актів з питань енергозбереження.
На майбутнє: Вилучення з загального обсягу ТПВ 200 т. макулатури і 20 т. пластику щороку. Зростання кількості вилученої сировини на 3-5%, починаючи з другого року реалізації проекту.
ПРОГОЛОСУВАТИ: |