English French German Russian Ukrainian
Створити спільний соціальний проект
Каталог проектів - 2015

Перлини малої Батьківщини

Організатор:
ЗОШ №18
Номінація:
Підтримка науки і культури


Соціальний запит

Культурологічний проект «Перлини малої Батьківщини» спрямований на тісне партнерство з місцевою громадою. Виявляючи народних умільців та знайомлячись з їх талантами, молодь розвивається, здобуває певні навички, духовно збагачується. Зібраний та впорядкований матеріал в музейній кімнаті постійно використовується на уроках та позакласній роботі. Поповнення та робота у фондах музейної кімнати виховує молодь на кращих традиціях українського народу, розвиває почуття патріотизму, гордості за свій край та його мещканців.


Цілі і завдання

Мета проекту: відкрити на базі Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №18 музейну кімнату «Перлини малої Батьківщини»

Завдання проекту:

- виокремити серед мешканців мікрорайону Юрівка (саме тут розміщена школа) народних умільців, людей, що мають мистецький хист;

- дослідити їх творчі здобутки;

- зібраний матеріал оформити у вигляді презентацій, публікацій у шкільній та міських газетах, на оглядових стендах класної кімнати, рекреацій школи;

- провести творчі зустрічі, круглі столи, майстер-класи з мешканцями мікрорайону, що мають мистецький хист;

- відкрити гурток живопису «Чарівний пензлик» та поетичний гурток «Паросток» для учнів різних вікових груп, керівниками яких будуть представники громади мікрорайону;

- результати роботи постійно висвітлювати на сайті школи, в газеті «Освітній простір» управління освіти Полтавського міськвиконкому.


Заходи по реалізації

- 1 етап: з 4 жовтня 2013 року по 25 грудня 2013 року шкільним самоврядуванням були організовані три дослідницькі пошукові групи з учнів 5-11 класів, які отримали завдання виявити серед мешканців мікрорайону Юрівка (де розміщена школа №18 м. Полтави) народних майстрів з різних видів мистецтва;

- 2 етап: з 9 січня 2014 року по 23 травня 2014 року на базі школи було проведено творчі зустрічі, майстер-класи з народними умільцями. Паралельно отриманий матеріал про творчі здобутки цих людей відповідно був оформлений у вигляді презентацій та опубліковувався у шкільній та міських газетах, на оглядових стендах класної кімнати, рекреацій школи;

- 3 етап: з 2 червня 2014 року по 29 серпня 2014 року керівником проекту вчителем світової літератури та художньої культури О.В.Демченко, партнерами проекту представниками місцевої громади Л. О. Писаренко та В.В.Моховим та лідерами учнівського самоврядування було оформлено у відповідності до «Положення про музей та музейну кімнату при навчальному закладі» музейну кімнату «Перлини малої Батьківщини».

- 4 етап: з 1 вересня 2014 року за ініціативи педагогічного колективу школи, громадськості мікрорайону Юрівка та батьківської ради музейну кімнату відкрито. В післяурочний період в кімнаті проводять екскурсії, творчі зустрічі. Два рази на тиждень працює гурток живопису «Чарівний пензлик» та поетичний гурток «Паросток» для учнів різних вікових груп, керівники яких Л.В. Безрукова та Ф.Я. Білик представники громади мікрорайону.

- 5 етап: з 1 жовтня музейна кімната «Перлини малої Батьківщини» підпорядковується міському відділу освіти, методичне керівництво здійснює обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді. Кімната відкрита для учнів та гостей школи. Результати роботи постійно висвітлювати на сайті школи, в газеті «Освітній простір» управління освіти Полтавського міськвиконкому.


Результати та перспективи

Основні результати реалізації проекту. В процесі пошукової роботи було виявлено 23 народних умільців в різних видах мистецтва. Серед яких найбільше художників, вишивальниць, поетів, майстрів з лозоплетіння, художньої обробки дерева, шкіри. Унікальними виявилися Свиридюк Н.О. - майстриня з виготовлення ляльок-мотанок та Літус О.В. – заслужений майстер народної творчості України з флорамозаїки, виготовлення картин з кісточок. В ході реалізації проекту у школі проходили виставки та майстер-класи з народними умільцями, які викликали велику зацікавленість учнів та бажання навчитися власноруч. Розширилися знання учнів про особливості різних видів декоративно-ужиткового мистецтва та мистецтва в цілому. Учні отримали певні знання та вміння, спробувавши власноруч виготовити ляльку-мотанку, розписати пасхальні яйця, сплести кошик та інше. Діяльність у рамках проекту сприяла розвитку в учнів пошукових, дослідницьких, комунікативних, творчих умінь та навичок.

Перспективи розвитку проекту. Запроваджений у 2013 році культурологічний проект «Перлини малої Батьківщини», дозволяє продовжити пошукову та дослідницьку роботу учнів школи. Творчі набутки мешканців громади можуть бути детально вивчені учнями-членами малої наукової академії Полтавського обласного територіального відділення МАН України та достойно представлені на конкурсі. Творчі зустрічі, майстер-класи та виставки народних умільців можуть стати постійними складовими навчально-виховної роботи школи.

ПРОГОЛОСУВАТИ:  
Голосів3
Переглядів5827
Перлини малої Батьківщини Веб ресурс
Керівник проекту:
Демченко Олена Василівна
Термін реалізації:
4 жовтня 2013 року по 1 жовтня 2014 року
Цільова аудиторія:
Пошуковий загін школи
Партнери:
Партнери