English French German Russian Ukrainian
Створити спільний соціальний проект
Каталог проектів - 2015

День без автомобіля

Організатор:
Комунальний заклад освіти СЗШ 31
Номінація:
Охорона навколишнього середовища та сталий розвиток

Cоціальний запит

В умовах інтенсивного антропогенного навантаження екологічна безпека навколишнього середовища є актуальною проблемою, дуже далекою від розв'язання. Тому ми вирішили провести практикум «Транспорт та навколишнє середовище» та створили проект, який не тільки демонструє ступінь забруднення атмосфери а й дає можливі рішення цієї проблеми.

Цілі і завдання
Продемонструвати ступінь забруднення атмосфери міст України на прикладі м. Дніпропетровськ і запропонувати рішення для Всесвітньої проблеми - забруднення навколишнього середовища викидами автотранспорту.

Заходи по реалізації
Проект призначений для виміру і оцінки викидів автотранспорту поблизу регульованих перехресть району середньої школи №31 з використанням розрахункових методів з метою поліпшення екологічної ситуації в м. Дніпропетровськ. В якості вихідних даних для розрахунку викидів автотранспорту в атмосферу використовуються дані про структуру та інтенсивність автотранспортних потоків у районі регульованих перехресть вул. Будівельників, вул. Героїв Сталінграду та вул. Титова.- біля нашої школи, з підрозділом по основних категоріях автотранспортних засобів.

Результати та перспективи
В розрахунках викидів автотранспорту враховуються основні закономірності їх зміни при реальному характері автотранспортного руху в міських умовах Дніпропетровська за 3 години в різний час доби протягом 3 днів. При реалізації проекту було обчислено кількість викидів, і дані, які були отримані, свідчать, що за 1год. на перехрестях вулиць, які ми вивчали, загалом виділяється приблизно 31296м3 чадного газу. А загалом за день проїжджає 80% автомобілів, 14% автобусів, 4% грузовиків, 1% мотоциклістів, 1% трамваїв. Але є й позитивні риси: За останні роки обсяг викидів СО2 у Дніпропетровській області зменшився в два рази. Це пов'язано як з деяким зниженням обсягів виробництва, так і з проведенням технологічних та санітарно-технічних заходів. Якщо в 1991 році в атмосферу викидалося 1914 тис. тонн забруднюючих речовин , то зараз - 993 тис. тонн. Але навіть зниження кількості викидів не привело до істотного поліпшення повітряного басейну міст нашої області. Питома вага проб повітря міст з відхиленням від гігієнічних норм знизилася за цей же період з 15 % до 13 %. Зниження забруднення не відбувається пропорційно кількості викидів. Але є й позитивні риси: За останні роки обсяг викидів СО2 у Дніпропетровській області зменшився в два рази. Це пов'язано як з деяким зниженням обсягів виробництва, так і з проведенням технологічних та санітарно-технічних заходів.

Широкомасштабна реалізація нашого проекту несе реальне поліпшення екологічного стану в мегаполісах, бо поперджений - це майже озброєний. І куди людина поверне цю "зброю" залежить від її обізнаності та інстинкту самозбереження. Наше майбутнє - в наших руках!


ПРОГОЛОСУВАТИ:  
Голосів10
Переглядів7390
День без автомобіля Веб ресурс
Керівник проекту:
Борисенко Дар’я, Зиярнова Ірина Олегівна, Таран Ірина Валеріївна
Термін реалізації:
2013-2014 роки
Цільова аудиторія:
громадскість, водії автотранспорту, школярі та їхні батьки
Партнери:
ГО екологічний клуб екологічний клуб
Партнери