День без автомобіля
Cоціальний запит
В умовах інтенсивного антропогенного навантаження екологічна безпека навколишнього середовища є актуальною проблемою, дуже далекою від розв'язання. Тому ми вирішили провести практикум «Транспорт та навколишнє середовище» та створили проект, який не тільки демонструє ступінь забруднення атмосфери а й дає можливі рішення цієї проблеми.
Цілі і завдання
Продемонструвати ступінь забруднення атмосфери міст України на прикладі м. Дніпропетровськ і запропонувати рішення для Всесвітньої проблеми - забруднення навколишнього середовища викидами автотранспорту.
Заходи по реалізації
Проект призначений для виміру і оцінки викидів автотранспорту поблизу регульованих перехресть району середньої школи №31 з використанням розрахункових методів з метою поліпшення екологічної ситуації в м. Дніпропетровськ. В якості вихідних даних для розрахунку викидів автотранспорту в атмосферу використовуються дані про структуру та інтенсивність автотранспортних потоків у районі регульованих перехресть вул. Будівельників, вул. Героїв Сталінграду та вул. Титова.- біля нашої школи, з підрозділом по основних категоріях автотранспортних засобів.
Результати та перспективи
В розрахунках викидів автотранспорту враховуються основні закономірності їх зміни при реальному характері автотранспортного руху в міських умовах Дніпропетровська за 3 години в різний час доби протягом 3 днів. При реалізації проекту було обчислено кількість викидів, і дані, які були отримані, свідчать, що за 1год. на перехрестях вулиць, які ми вивчали, загалом виділяється приблизно 31296м3 чадного газу. А загалом за день проїжджає 80% автомобілів, 14% автобусів, 4% грузовиків, 1% мотоциклістів, 1% трамваїв. Але є й позитивні риси: За останні роки обсяг викидів СО2 у Дніпропетровській області зменшився в два рази. Це пов'язано як з деяким зниженням обсягів виробництва, так і з проведенням технологічних та санітарно-технічних заходів. Якщо в 1991 році в атмосферу викидалося 1914 тис. тонн забруднюючих речовин , то зараз - 993 тис. тонн. Але навіть зниження кількості викидів не привело до істотного поліпшення повітряного басейну міст нашої області. Питома вага проб повітря міст з відхиленням від гігієнічних норм знизилася за цей же період з 15 % до 13 %. Зниження забруднення не відбувається пропорційно кількості викидів. Але є й позитивні риси: За останні роки обсяг викидів СО2 у Дніпропетровській області зменшився в два рази. Це пов'язано як з деяким зниженням обсягів виробництва, так і з проведенням технологічних та санітарно-технічних заходів.
Широкомасштабна реалізація нашого проекту несе реальне поліпшення екологічного стану в мегаполісах, бо поперджений - це майже озброєний. І куди людина поверне цю "зброю" залежить від її обізнаності та інстинкту самозбереження. Наше майбутнє - в наших руках!
ПРОГОЛОСУВАТИ: |