English French German Russian Ukrainian
Створити спільний соціальний проект
Каталог проектів - 2015

Відчини серце – допоможи дитині

Організатор:
УНВК "ЗОШ І-ІІІст.№ 7 колегіум" уманської міської ради
Номінація:
Благодійність


Соціальний запит

Серед учнів міста Умань в загальноосвітніх закладах навчається 14 дітей –сиріт та 56 дітей позбавлених батьківського піклування, що виховуються під опікою. В Обласному міжрегіональному центрі соціально-психологічної реабілітації дітей м. Умань виховується понад 35 дітей віком від 3 до 18 років, 20 дітей виховуються в дитячому будинку с. Ладижинка, 100 дітей – в школі інтернат с. Бабанка.

Станом на січень 2014 року в Уманській міській службі у справах дітей перебуває на обліку 82 дітей – сиріт та дітей ПБП, із вказаної кількості 76 дітей проживає і виховується сім’ях опікунів 6 дітей влаштовані в прийомні сім’ї. В нашому НВК навчається 5 дітей, які виховуються під опікою.

Тож ми бачимо що в Україні, зокрема в Умані є діти обділені батьківським теплом, яких не пригорне до себе мама та не посадить на коліно тато, вони не мають достатньо людської уваги і турботи, а тих коштів, які виділяє держава, вистачає лише на основні потреби. Наше суспільство сьогодні на жаль не є ідеальним. Досить часто спостерігаються прояви нерозуміння, жорстокого ставлення до людей, особливо дітей. Дорослими спостерігається ігнорування дитячих потреб і бажань. Тому саме нам з вами не варто забувати про тих, хто найбільше потребує нашої уваги і піклування.

Діти — це наше сьогодення і наше майбутнє. Заради їхнього щастя, щиросердечних усмішок, ясних очей дорослі роблять все, щоб малюки не засмучувались, не почували себе самотніми — без ласки, турботи та любові. Нам, благополучним людям, які виховуються у родинах, важко навіть уявити собі, що відчуває у своєму серці маленька дитина, від якої відмовились батьки або ж якщо їх позбавляють батьківських прав. У такому випадку, майже самотній ,безпорадний маленький янгол залишається наодинці зі своїми проблемами.

Проект є актуальним на сьогоднішній день, оскільки в державі є діти з особливими потребами і, на жаль, діти, від яких відмовляються батьки, або через недбале ставлення до яких держава змушена вилучати їх з біологічних сімей.

Назріла необхідність створення нової системи, використання нових технологій, які б сприяли становленню нових громадянських позицій серед молоді, і соціалізації особистості і в навчальній, і в позаурочній діяльності.

Учасники проекту отримають соціальний досвід, а діти, на яких направлений проект, отримають емоційну та моральну підтримку, через насичення їх життя спілкуванням, цікавими подіями та культурними заходами, учні - волонтери намагатимуться привернуть увагу до життєво важливих проблем маленьких громадян міста.

Діти з особливими потребами та їх родини отримають підтримку (моральну, емоційну та матеріальну), відчують небайдужість суспільства до себе, не залишаться один-на-один зі своїми проблемами; покинуті діти отримають любов, якої позбавили їх батьки, відчують, що вони не самотні, є люди, яким вони не байдужі.

І хоч про таких дітей турбується держава, вони не мають головного – батьківського тепла, турботи, якщо мова йде про дітей, які виховуються без батьків, підтримки з боку оточуючих, толерантного відношення, якщо мова йде про дітей –інвалідів.

Проект передбачає постійне відвідування Обласного міжрегіонального центру соціально-психологічної реабілітації дітей м. Умань під час якого школярі спілкуються з дітьми, щиро дарують любов та тепло малюкам.

Допомогти дітям, а особливо тим, кому практично немає від кого чекати допомогти і підтримки є надзвичайно важливою і потрібною справою.


Цілі і завдання

1. Не залишитися байдужим до проблем, з якими живуть діти з особливими потребами, створити атмосферу любові і радості, поділитися своїм теплом серця, подарувати краплини радості дітям, які виховуються без батьківського піклування, які опинилися в складних життєвих обставинах.

2. Надання можливості свідомо формулювати ситуації і організовувати власний життєвий простір, розвивати громадянської ініціативи і громадянської відповідальності, стимулювати інтерес до рішення актуальних проблем суспільства, привернути увагу різних структур і суспільства до проблем дітей з особливими потребами, покращувати емоційний стан дітей, що виховуються без батьківського піклування по можливості, сприяти забезпечення можливостей учнівській - молоді відчути себе соціально значущою одиницею в суспільстві, популяризація волонтерського руху в м. Умань.

3. Організувати та взяти активну участь в благодійних акціях «Іграшка для друга», «Подаруй радість дітям», «Святий Миколай Чудотворець –дітям», «Твори добро, бо ти людина».

4.Провести благодійні акції по збору благодійних коштів на лікування дівчинки Світовенко Ольги.

5. Організувати та провести благодійні акції , що має за мету збір одягу , канцелярського приладдя для учнів НВК з числа дітей з функціонально неспроможних сімей.

6. Провести свято Миколая в Обласному міжрегіональному центрі соціально-психологічної реабілітації дітей м. Умань, дитячому будинку, центрі реабілітації для дітей –інвалідів.

7. Налагодити постійне спілкування з дітьми та працівниками Обласного міжрегіонального центру соціально-психологічної реабілітації дітей м. Умань, дитячого будинку, центру реабілітації для дітей – інвалідів.

8. Роз’яснення про важливість даної проблеми батькам, вчителям, учням.

9. Залучення волонтерів до різних благодійних акцій міського та Всеукраїнського рівнів, з метою виховання в них доброти, милосердя, співчутливості, співпереживання до проблем інших


Заходи по реалізації

1.Інформування учнівського, педагогічного та батьківського загалу школи про умови соціального проекту «Відчини серце-допоможи дитині» (вересень)

2.Настановче засідання волонтерського загону «Відкриті серця» на тему: «Умови та зміст соціального проекту «Відчини серце-допоможи дитині» (вересень)

3.Призначення відповідальних за збереження життя та здоров’я волонтерів (учнів) під час проведення соціального проекту (вересень)

4.Акція “Допомагаємо творити добро”. (вересень)

5.Проведення соціального опитування «Чи готовий ти допомагати?»(на вулицях міста та мережі інтернет) (вересень)

6.Зустріч із вихованцями Обласного міжрегіонального центру соціально-психологічної реабілітації (вересень)

7.Зустріч із вихованцями дитячого будинку Вересень Волонтери

8.Зустріч із вихованцями центру соціально-психологічної реабілітації дітей –інвалідів (вересень)

9.Акція «Добром зігріта старість» (жовтень)

10.Акція «Допомагай розважаючись» (жовтень)

11.Проведення тренінгових занять з групами волонтерів: «Ефективні комунікації», «Я-волонтер » (жовтень, березень)

12.Організація благодійної акції по збору коштів на лікування дівчинки Світовенко Ольги, що хвора на гострий лейкоз (вересень - жовтень)

13.Акція «Зігрій дитину-подаруй тепло» (листопад)

14.Тиждень толерантності (листопад)

15.Відзначення дня волонтера (5 грудня 2014 року)

16.Акція "Іграшка для друга" (листопад- грудень)

17.Акція «Мрії збуваються» (17 грудня)

18.Акція «Святий Миколай Чудотворець –дітям» в Обласному міжрегіональному центрі соціально-психологічної реабілітації дітей (17 грудня )

19.Акція «Святий Миколай Чудотворець –дітям» (18 грудня)

20.Акція «Святий Миколай Чудотворець –дітям» (19 грудня)

21.Створення творчої групи по підготовці та проведенню круглого столу «Дитячий форум доброти» (підведення підсумків акції «Святий Миколай Чудотворець –дітям») (26 грудня 2014 року)

22.Акція «Бібліотека для притулку» (листопад -грудень)

23.Всеукраїнська акція «Щастя на крилах» (жовтень –грудень)

24.Всеукраїнська акція «Серце до серця» (протягом навчального року)

25.Акція «Добром обізветься твоя доброта» (листопад)

26.Акція «Не смійся з мене» (квітень)

27.День взаємодопомоги - 8 травня Волонтери

28.Робота міністерства «Прес-центр» - інформування учасників навчально – виховного процесу школи та громадян м. Умань реалізацію соціального проекту «Відчини серце –допоможи дитині».

- Зв'язок з місцевими ЗМІ у роботі над проектом (травень)

29.Висвітлення на шкільному сайті інформації про проведені акції в рамках проекту«Відчини серце –допоможи дитині». (протягом навчального року)


Результати та перспективи

Учні НВК під час реалізації проекту:

- навчилися бачити проблеми інших людей, досліджувати їх, втілювати вжиття поставлені завдання та доводити справу до кінця;

- проявити свої лідерські якості, виявили себе хорошими організаторами;

- мали практику спілкування зі ЗМІ, владними структурами, громадськими організаціями.

Плануємо:

Відвідати з новорічною виставою та подарунками Міжрегіональний обласний центр соціально-психологічної реабілітації реалізації дітей в м. Умань, Дитячий будинок, центр реабілітації дітей –інвалідів «Пролісок».

Встановити постійне спілкування з вихованцями Міжрегіонального обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей в м. Умань, Дитячим будинком, центром реабілітації дітей –інвалідів «Пролісок».

Привернено увагу учнів НВК, батьків, громади міста до проблеми дітей,які виховуються без батьківського піклування, дітей –інвалідів, і зокрема до вихованців Міжрегіонального обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей в м. Умань.Завдяки реалізації проекту буде розширено коло однодумців, які не залишаться байдужими до проблем знедолених дітей.

ПРОГОЛОСУВАТИ:  
Голосів2
Переглядів14501
Відчини  серце – допоможи дитині Веб ресурс
Керівник проекту:
Килимник Вікторія Михайлівна
Термін реалізації:
2014/2015 н.р.
Цільова аудиторія:
діти -інваліди, діти позбавлені материнського піклування, знедолені діти, малозабезпечені родини
Партнери:
Партнери