English French German Russian Ukrainian
Створити спільний соціальний проект
Каталог проектів - 2015

Підвищення доступності до мережі «Вікна в Америку»

Організатор:
Центральна міська бібліотека для дітей ім.Ш.Кобера і В.Хоменко м.Миколаєва
Номінація:
Навчання, виховання, освіта та розвиток дітей та молоді

Соціальний запит

Центральна міська бібліотека для дітей ім.Ш.Кобера і В.Хоменко м. Миколаєва досить давно працює з дітьми особливої уваги, з обмеженою можливістю відвідування бібліотеки, з батьками наших користувачів.

Останнім часом користувачі цієї категорії та батьки читачів бібліотеки все активніше цікавляться досвідом США з питань охорони здоров’я, реабілітації та соціалізації дитини, а також іншими ресурсами, заходами, можливостями центру «Вікно в Америку для майбутніх лідерів», який працює в бібліотеці.

Ми прагнемо допомогти їм подолати інформаційну та особистісну замкненість, інформаційний вакуум, забезпечити різноманітний доступ до інформації, сприяти розвитку здібностей та організації дозвілля, максимально використовуючи як новітні інформаційні технології, так і форми та методи бібліотечного обслуговування.

Цілі і завдання

Залучення нових користувачів, зокрема дітей з обмеженою мобільністю до центру «Вікно в Америку для майбутніх лідерів». Забезпечення інформаційної та фізичної доступності для цієї категорій користувачів, доступу до ресурсів центру, безкоштовного Інтернет, Інтернет-ресурсів, організації різнобічного дозвілля, можливості спілкування. Створення комфортних умов для тих, хто користується послугами центру «Вікно в Америку для майбутніх лідерів».

Заходи по реалізації

  • Популяризація ресурсів центру (знайомство з англомовною літературою, його технічними можливостями);
  • Надання інформації про інклюзивну освіту і навчання в США;
  • Створення баз даних (БД) з переліком різноманітних соціальних, психологічних, педагогічних установ, організацій, центрів, об’єднань, які опікуються проблемами дітей-інвалідів та їх сімей, а також БД з корисним досвідом США (реабілітація та відновлення здоров'я, різні види терапії, дистанційне навчання, творчий розвиток дитини, соціальний захист);
  • Створення автоматизованих робочих місць з виходом в Інтернет;
  • Проведення щомісячних Днів сімейного спілкування, де можна буде обмінятись досвідом, зустрітися зі спеціалістами, чи обговорити цікаву інформацію;
  • Організація дозвілля.

Результати та перспективи

Завдяки цьому проекту ми покращили умови в центрі задля комфортного і безпечного перебування в ньому відвідувачів з особливими потребами та надання їм необмеженого доступу до необхідної інформації.

Завдяки вищеозначеним заходам, ми охопили нову аудиторію користувачів та збільшили кількість відвідувань центру «Вікно в Америку для майбутніх лідерів» м. Миколаєва.

Ми впевнені, що допоможемо дітям з особливими потребами навчитися правилам поведінки у суспільстві, впевненості у власних можливостях, навичкам спілкування. Ми забезпечимо їм широкий доступ до ресурсів бібліотеки, Інтренет максимально використовуючи інформаційні технології центру.

ПРОГОЛОСУВАТИ:  
Голосів1
Переглядів4233
Підвищення доступності до мережі «Вікна в Америку» Веб ресурс
Керівник проекту:
Базиленко Ірина Іркенівна, завідуюча відділом інновацій, маркетингу та інформації
Термін реалізації:
2014-2015
Цільова аудиторія:
діти з обмеженою мобільністю
Партнери:
Партнери