English French German Russian Ukrainian
Створити спільний соціальний проект
Каталог проектів - 2015

Паростки доброти серед бурхливого сьогодення

Організатор:
Драбівський навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім. С. В. Васильченка
Номінація:
Навчання, виховання, освіта та розвиток дітей та молоді

Соціальний запит

Проект «Паростки доброти серед бурхливого сьогодення» - це різностороннє бачення сьогодення всіма учасниками проекту, спонсорами та партнерами тих проблем, які щоденно спіткають людину.

Діяльність учнівського Центру волонтерів психологічної служби (учнів 7-В класу), Клубу «Тепло сердець» та громадської організації «Юний міліціонер Черкащини» спрямована на висвітлення таких актуальних питань, як попередження та профілактика негативних явищ в освітньому та сімейному середовищі: формування навичок здорового способу життя; підвищення рівня правової культури як учасників навчально-виховного процесу, так і представників місцевої громади; попередження соціального сирітства через формування усвідомленого батьківства; налагодження співпраці закладу освіти та громади у попередженні негативних явищ в молодіжному середовищі; підтримка дітей-сиріт; людей з обмеженими можливостями; воїнів-інтернаціоналістів, ветеранів Великої Вітчизняної війни, військовослужбовців, котрі перебувають в зоні АТО на сході країни.

Актуальність етапів реалізованого проекту, на мою думку, полягає в необхідності якомога раніше формувати у дітей вміння та навички конструктивної поведінки, правову культуру та відповідальну поведінку, що сприятиме підвищенню рівня їх адаптивності у сучасному суспільстві та позитивній соціалізації. Досягти цього можна тільки спільними зусиллями сім’ї, навчального закладу та громадськості. І, як доводять результати впровадження вищезазначеного проекту у Драбівському НВК, саме проектна діяльність є одним із дієвих та ефективних інструментів такої співпраці.


Цілі і завдання

Сприяння позитивній соціалізації учнів шляхом формування в учасників навчально-виховного процесу вмінь та навичок безпечної поведінки, усвідомленого батьківства, активної соціальної, громадянської та особистісної позиції щодо попередження негативних явищ в освітньому середовищі, підвищення рівня правової культури та свідомого і відповідального ставлення як до власного життя і здоров’я, так і оточуючих. Популяризація благодійності, як загальнолюдської якості, формування рис доброти, людяності, милосердя.

Завдання:

  • Залучити учнів, в т.ч. «групи ризику» до здійснення превентивної та профілактичної діяльності у якості волонтерів психологічної служби закладу освіти (за методом «рівний – рівному»).
  • Організувати систематичне навчання та консультування учнів-волонтерів, лідерів учнівського самоврядування з питань особливостей організації та проведення в закладі освіти та за його межами різних форм заходів превентивного та профілактичного спрямування.
  • Залучити батьків, педагогічних працівників, суб’єктів соціально-педагогічної діяльності в мікрорайоні навчального закладу та представників місцевої громади до впровадження і реалізації освітньо-профілактичного проекту на базі закладу освіти з метою попередження та профілактики негативних явищ в освітньому середовищі та популяризації благодійництва.
  • Проводити інформаційно-просвітницькі та профілактичні заходи в закладі освіти та у місцевій громаді, спрямовані на попередження та профілактику негативних явищ в учнівському середовищі, а також на поширення знань в галузі Прав Людини.
  • Привернути увагу громадськості до актуальних питань щодо захисту прав дитини, людей з обмеженими можливості, захисників рідної Вітчизни та попередження негативних явищ в освітньому середовищі, у місцевій громаді та в суспільстві в цілому.
  • Сприяти реалізації права дитини на активну участь у громадському та культурному житті суспільства.
  • Налагодити співпрацю із ЗМІ щодо висвітлення актуальних питань, на вирішення яких спрямований освітньо-профілактичний благодійний проект, що впроваджуються на базі закладу освіти, та про результати його реалізації.
  • Сприяти створенню альтернативного позитивного дозвіллєвого простору учнівської молоді в позанавчальний час.


Заходи по реалізації

Етапи проекту «Паростки доброти серед бурхливого сьогодення» успішно пройдені. Учні 7-В класу, учасники клубу «Тепло сердець»,та їх родини брали активну участь у благодійній акції «Вони живуть серед нас», презентували таланти дитини-сироти Боровського Олександра та дитини-інваліда Кісельова Вадима, які є активними учасниками клубу. Хлопці опинилися в складних життєвих обставинах, проте людяність і небайдужість до людського горя зберігають в своїх серцях, даруючи свої таланти іншим.

2014 рік оголошений роком воїнів-інтернаціоналістів, тих, хто брав участь у війнах за межами країни. Тож учасники клубу «Тепло сердець» не змогли стояти осторонь цих подій, провівши пошукову роботу, познайомилися з воїнами-інтернаціоналістами рідного краю, організували зустрічі з ними. Про одну з них розповіли на сторінках газети «Драбівщина».

«Згадаймо ветеранів добрим словом» - під таким гаслом відбулася хвилююча зустріч учнів 6-В класу з ветераном Великої Вітчизняної війни Піддубним П. О. Через роки поринули діти у ті миттєвості найстрашнішої, найжорстокішої в історії нашого народу війни, почувши, як тривожать душу ветерана спогади, викликають сум, сльози і глибокі роздуми. Діти щиро дякували Павлу Олександровичу за його добре слово, за спогади, за настанови, дарували йому подарунки, виготовлені власними руками та квіти. А свої враження від зустрічі вони виклали на сайті школи.

Наступним етапом проекту були акції «Ми за мир!», організовані учнями 7-В класу, до яких долучилися всі учні школи, зображуючи малюнки на асфальті і цим закликаючи весь світ схаменутися і почути прохання дітей про побажання миру всім людям планети.

У рамках проведення семінару-практикуму «Стань героєм – врятуй життя» з дітьми були проведені практичні заняття щодо надання першої медичної допомоги. Фахівці Товариства Червоного Хреста нагадали про небезпеку, яка оточує кожного у повсякденному житті, вчили оберігати себе в надзвичайних ситуаціях та продовжували знайомити з роботою організації. Учні разом з працівниками Товариства Червоного Хреста провели акцію «Допоможи другові» та подарували іграшки, одяг для малят, які залишилися без батьківського піклування та перебувають у дитячому відділенні Драбівської центральної районної лікарні.

Здорова і красива фізична оболонка не завжди свідчить про духовне багатство і душевну красу, а в немічному тілі може бути внутрішній зміст, любов до оточуючих, милосердне ставлення до інших. «Доторкнемось до скарбнички людей з обмеженими можливостями» - так називався профілактично-просвітницький захід з П. І. Внучко – поетесою з с. Рождественське, Драбівського району, інвалідом І групи, хворою на ДЦП, проте нескореною долею жінкою, мудрою, людяною, милосердною. Така зустріч виявилася дуже актуальною. Адже діти останнім часом чують тривожні новини, відчувають непростий час, у який живуть, бачать стурбованість дорослих. А цілюще поетичне слово ніжним крилом змахнуло незгоди, примусило спалахнути вогниками допитливі дитячі очі. Неодноразово діти навідують оселю Поліни Іванівни, постійно телефонують їй, не залишаючи її на самоті із хворобою і сумними думками, дарують їй подарунки. А найбільшим відкриттям стало написання учнями власних віршів, які Внучко П. І. перечитує, допомагаючи розвивати творчі здібності дітей.

Прес-експрес «Спішить на допомогу волонтер, бо ненька Україна виглядає» - зустріч з волонтерами Швецем Ігорем Петровичем та його сином-восьмикласником Ігорем, які надавали підтримку та допомогу військовослужбовцям, котрі перебувають у зоні АТО на сході країни … Про цих благодійників ми дізналися випадково і вирішили запросити в клуб «Тепло сердець», щоб з перших вуст дізнатися правду про війну. Учасники зібрання мали нагоду задуматися над тим, які цінності ставлять у своєму житті на перше місце ті, хто стоїть на крок від смерті, поринути в атмосферу сьогодення там, на передовій, захищаючи Донецький аеропорт, селище Щастя та інші гарячі точки. Учні переглядали фото, відзняті Ігорем Петровичем, і ніби потрапляли в страхіття війни. Діти читали власні вірші про воєнне лихоліття. Неодноразово передавали волонтерам листи, малюнки, вироби, авторські вірші та збірки Поліни Внучко «Заклик», щоб підтримати військовослужбовців. За це вони отримали високу нагороду – подяку від військовослужбовців.

Презентація цього життєдайного проекту відбулася і на семінарі соціальних педагогів району.Милосердя, доброта… Благодійність завжди була традицією нашого народу. Тож діти, реалізовуючи даний проект, змогли вкласти частинку своєї душі, свого серця і подарувати добро іншим людям.


Результати та перспективи

  • зібрали кошти на придбання іграшок, одягу для малят, які залишилися без батьківського піклування та перебувають у дитячому відділенні Драбівської центральної районної лікарні;
  • залучили до активної участі у проекті «Паростки доброти серед бурхливого сьогодення» учнів, батьків, органи влади, підприємців, місцеву громаду;
  • пропагували досвід роботи щодо реалізації ідеї благодійництва в Україні;
  • презентували таланти дитини-сироти та дитини-інваліда;
  • діти Драбівського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім. С.В. Васильченка-гімназія» отримали нову інформацію для реалізації благодійництва від працівників Товариства Червоного Хреста, від волонтерів, які надають підтримку та допомогу військовослужбовцям, котрі перебувають в зоні АТО на сході країни;
  • надали посильну допомогу, завдяки спонсорам та батькам, воїнам-інтернаціоналістам, ветерану Великої Вітчизняної війни, військовослужбовцям, котрі перебувають в зоні АТО на сході країни;
  • познайомилися з людиною-інвалідом І групи – поетесою Внучко П. І. подарували їй творчі роботи;
  • в листах та творчих доробках учні передали всі свої враження від побаченого і почутого та закликали інших творити добро;
  • наше малесеньке досягнення: дитина позбавлена батьківського піклування, яка перебувала у дитячому відділенні Драбівської центральної районної лікарні – повернена в родину;
  • під час публікацій в районній та шкільній пресі намагалися висвітлити хід реалізації проекту «Паростки доброти серед бурхливого сьогодення»

У перспективі:

  • Продовжувати відвідувати малят, які залишилися без батьківського піклування та перебувають в дитячому відділенні Драбівської центральної районної лікарні; надавати посильну допомогу у вихованні дітей даної категорії.
  • Подальша співпраця та підтримка учнями 7-В класу Драбівського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім. С. В.Васильченка-гімназія», учасників клубу «Тепло сердець» та громадської організації «Юний міліціонер Черкащини» дітей-сиріт; людей з обмеженими можливостями; воїнів-інтернаціоналістів, ветеранів Великої Вітчизняної війни, військовослужбовців, котрі перебувають в зоні АТО на сході країни.
  • В планах – створення клубу «Будь мені рідною людиною» - зустрічі з прийомними сім’ями драбівщини, де виховуються діти, яких залишили батьки напризволяще. У цих сім’ях створені хороші умови для проживання дітей. Це може бути продовженням нашого проекту, що неодноразово доведе дітям про їхню значимість і захищеність у їхній нелегкій долі.

ПРОГОЛОСУВАТИ:  
Голосів172
Переглядів8923
Паростки доброти серед бурхливого сьогодення Веб ресурс
Керівник проекту:
Потапенко Олена Миколаївна
Термін реалізації:
1 січня по 31 грудня 2014 року
Цільова аудиторія:
діти, які опинилися в складних життєвих обставинах, діти-сироти, воїни-авганці, ветеран Великої Вітчизняної війни, військовослужбовці, що перебувають в зоні АТО
Партнери:
Драбівська районна державна адміністрація; районна організація Товариства Червоного Хреста; ГО «Справедливість Драбівщини»; Драбівська районна бібліотека; приватні підприємці смт Драбова
Партнери