English French German Russian Ukrainian
Створити спільний соціальний проект
Каталог проектів - 2015

Взаєморозуміння

Організатор:
МГО Територія
Номінація:
Підтримка та розвиток громадської діяльності

Соціальний запит
У часи кризи та відсутності фінансування спальні та депресивні райони малих міст перетворюються на сірі урбаністичні гетто. Проект був направлений на
підтримку участі громадян у ревіталізації й модернізації міського простору; залучення
громадських і культурних ініціатив до процесів планування та розвитку міста шляхом вплітання
сучасного мистецтва в урбаністичний ландшафт,поступове перетворення
депресивних районів міста на музей соціального та територіального мистецтва.
Головним ресурсом який надає нам можливість втілювати цей проект у міському просторі Камянця-Подільського є створений нашою МГО фестиваль сучасного мистецтва "Республіка" всі кошти від якого ми витрачаємо на трансформацію міського простору в цьому місті.
Також місцевий соціально-відповідальний бізнес,виробники фарби,громада міста та влада,яка розуміючи користь нашого проекту надає нам всі дозвільні документи.
Великих ризиків немає,проект є автономним і не залежить ні від політичних сил ні від бізнесу,єдиний ризик це кількість створених обєктів-у гіршому випадку 2-3 у кращому до 10.

Цілі і завдвння
Ціль проекта-залучення громади міста,влади та культурних активістів до трансформації депресивних районів міста і завдяки створенню великої кількості арт-об'єктів перетворити спальні раойни міста на музей соціального мистецтва під відкритим небом.
Завдання проекту
- налагодити процес взаємодії між митцями, мешканцями будинків та представниками влади (ЖКГ, департаментом культури і туризму, головним архітектором);
- детонувати креативність молоді, використовуючи фестивальні заходи
- виступити інструментом зрушення місцевої громади із стадії мистецтвоспоглядання і споживання до мистецтвотворення, тобто перетворити гостей фестивалю та громаду міста з простих глядачів на безпосередніх учасників трансформації міста
- налагодити міжрегіональне культурне співробітництво

Заходи по реалізації
Для виконання проекту ми привезли у місто 8 художників-муралистів з різних міст України.
Домовились з владою міста та ЖКГ про надання техніки та будинків для виконання робіт.
Провели роботу з мешканцями будинків та районів в яких мав відбуватися проект.
Підключили місцевий соціально-відповідальний бізнес-отримали фарбу.
Виконали проект-створили сім великих малюнків на фасадах будинків у стилі стірт-арт.
Під час створення залучали місцевих мешканців та їх дітей до малювання,прибирання території,провели лекції по урбаністиці та міському простору.

Результати та перспективи
В результаті проекту ми створили вісім великих арт-об'єктів у місті. Враховуючі інші 20 які ми створили за 4 попередні роки проекту,місто має вже біля 30 великих малюнків на будинках у ріхних районах міста,що надало нам змогу створити новий туристичний маршрут для міста який проходить новими та спальними районами.
Під час проекту залучивши мешканців міста нам вдалося провести еко-акцію і почистити каньйон річки Смотрич від побутового пластику,також прибрати прилеглі до будинків території.
Завдяки лекціям ми пояснили громаді міста та мешканцям будинків що спільними зусиллями ми можемо перетворити наше місто на таке про яке ми мріємо.
Нам вдалося залучити до проекту по трансформації міського простору владу міста,митців,громаду,та навіть деяких бізнесменів.
На нашу думку наш проект є інноваційним і чудовим прикладом як культурні активісти можуть вплинути на суспільний міський простір і об'єднати та залучити до роботи по покращенню міста владу,громаду міста та соціально-відповідальний бізнес.
Про успішність проекту свідчить також кількість пропозицій про співпрацю від інших міст України,як від активістів так і від влади міст.
Також кількість лекцій для активісітв та місцевих громад які ми надали по закінченю проекта.
В переспективі маємо спільні проекти у таких містах як Київ,Хмельницький,Львів,Луцьк,Запоріжжя.Та продовження проекту у Кам'янці-Подільському у 2015 році.

ПРОГОЛОСУВАТИ:  
Голосів232
Переглядів5945
Взаєморозуміння Веб ресурс
Керівник проекту:
Захарко Андрій Олександрович
Термін реалізації:
01.08.-01.10.2014
Цільова аудиторія:
все населення міста
Партнери:
Мерія міста, департамент культури та туризму Камянця-Подільського та Хмельницького, виробник фарби Композит, виробник фарби Снєжка
Партнери