English French German Russian Ukrainian
Створити спільний соціальний проект
Каталог проектів - 2015

Бібліотека - майданчик здоров'я для інтелектуалів

Організатор:
Бібліотека для дітей №8 ім. Шури Кобера і В.Хоменко м. Миколаєва
Номінація:
Здоров'я та благополуччя

Cоціальний запит

Інформування про необхідність дбайливого ставлення до власного здоров’я та безпечного способу життя зокрема.

Цілі і завдання

Мета проекту - популяризація здорового способу життя серед дитячого населення, в т.ч. соціально незахищених дітей і підлітків, що живуть і навчаються у Корабельному районі шляхом залучення їх до «Академії здорового способу життя», а також схилення до спільної діяльності з поліпшення якості життя дітей вчителів, медиків, спортсменів, ЗМІ та органи влади.

Завдання проекту:

Відкриття «Академії здорового способу життя», в рамках якої:

-Об'єднання дітей молодшого, середнього шкільного віку для роботи в гуртках «Салон краси», «Бібліомайстерня», «Сімейна амбулаторія», «Інтернет-грамотії», «Казкова аеробіка», та проведення занять із залученням фахівців-волонтерів.

-Створення інформаційної зони «Дитяче Агенство реклами здоров'я» та релаксаційної «Ігроленд».

-Організація Тижнів здоров'я в бібліотеці та за її межами.

-Проведення ярмарку здоров’я «У книжковім дивосвіті виростають здорові діти»

Заходи по реалізації

На базі бібліотеки діяла « Академія здорового способу життя», де створили умови для формування та розвитку у дітей вміння самостійно набувати та застосовувати знання про здоровий спосіб життя, вміння працювати з джерелами інформації, залучали дітей та підлітків до різноманітних форм інтелектуального відпочинку за допомогою гуртків та проведення масових заходів. Також дітям надали можливість отримати первинні навички тієї чи іншої професії, необхідної для їх подальшого життя. Робота Академії будувалась на кшталт маленького району з різноманітними підприємствами, на яких навчалися та «працювали» діти.

В гуртку «Салон краси» діти вчилися дбати про тіло та волосся, отримували базові знання та практичні навички перукарського мистецтва, вчилися обирати свій стиль, опановувати основні способи створення зачісок.

У гуртку «Бібліомайстерня» діти отримали можливість проявити себе в мистецтві. В цих заняттях ( різноманітні майстер-класи з виготовлення прикрас із тканини, бісеру, намистинок, вироби із глини, оберегів, ляльок, декупаж та ін.) головне – отримана дитиною радість від того, що вона створює. Коли дитина щаслива в творчості, то й інші її здібності – прагнення до спілкування, впевненість у собі, концентрація пам’яті та уваги – розкриваються немов квітка. А отже менше приводів для стресу та хвилювань.

У гуртку «Інтернет-грамотії» пройшли заняття з навчання дітей навичкам комп'ютерної грамотності та основам роботи в мережі Інтернет. Школярі придбали важливий досвід роботи з сучасними програмами для видавничої діяльності і навіть спробували створити «Паспорт здоров'я читача».

У гуртку «Сімейна амбулаторія » для дітей та батьків організовували заняття з історії Червоного Хреста , тренінги з надання першої допомоги собі , близьким і людям, що потрапили в біду, консультації з попередження хвороб із залученням медичних працівників району.

У фізкультурно -оздоровчому гуртку «Казкова аеробіка» проходили заняття у легкій ігровій формі під ритмічну музику з використанням найпростішого інвентарю - м'яча , обруча і скакалки . Найважливіший результат від ігор в казковому світі вправ і фітнесу - це радість і емоційний підйом.

В рамках реалізації проекту відбулися Дні здоров'я, міні -тренінги, презентації буклетів, слайд- бесіди, уроки бібліотерапії, уроки фітнесу, конкурсно - пізнавальні програми, що проходили як в бібліотеці , так і за її межами. Акцентуючи увагу на перевагах здорового способу життя за допомогою книг, періодичних видань та різних масових заходів, ми допомогали дітям усвідомити, що немає нічого кращого за здоров'я. Здорова і духовно розвинена людина щаслива : вона відмінно себе почуває , отримує задоволення від своєї роботи , прагне до самовдосконалення. Таку людину ми й допомагали виховати.

Результати та перспективи

Проект об’єднав навколо бібліотеки тих, хто не байдужий до свого здоров’я.

Завдяки роботі Академії понад 50 дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей скористаються нагодою безкоштовно відвідувати гуртки.

Понад 1000 школярів безкоштовно відвідали масові заходи: ігрові програми, новорічні свята, взяли участь у конкурсах і бібліотечних акціях.

200 анкет «Спосіб життя школяра» оброблено,щоб дізнатись, який же спосіб життя ведуть школярі Корабельного району.

30 сімей відвідали тренінги з надання першої допомоги. Бібліотека вважає своїм обов’язком вести роботу з формування позитивного відношення до Здорового способу життя. Досягнення проекту зберегли . «Академія здорового способу життя» поповнюється новими учасниками,а теми занять оновлюються.

ПРОГОЛОСУВАТИ:  
Голосів22
Переглядів6916
Бібліотека - майданчик здоров'я для інтелектуалів Веб ресурс
Керівник проекту:
Скворцова Інна Петрівна
Термін реалізації:
05.12. 2013-05.04.2014
Цільова аудиторія:
Діти від 6-ти до 15 років та їх батьки
Партнери:
Організації різних форм власності
Партнери