English French German Russian Ukrainian
Створити спільний соціальний проект
Каталог проектів - 2015

Моя допомога воїнам АТО

Організатор:
Первомайська загальноосвітня школа І-ІІІ степенів №9
Номінація:
Підтримка та розвиток громадської діяльності

Передумови та соціальний запит
Усвідомлення школярами того, що великі справи починаються із маленьких вчинків (посадженого дерева, допомоги ближньому), призводить не лише до конкретних дій, але й до набуття позитивного досвіду громадської співучасті. Залучення учнів до практичної діяльності має стати для них практично першим знайомством із елементами громадянського суспільства, а перші позитивні результати переконають їх у тому, що навіть невелика суспільна група свідомих громадян може реально та практично реалізовувати свій патріотичний потенціал, змінюючи на ліпше стан справ малої та великої Батьківщини. «Нехай в Україні буде мир!», «Допоможемо бійцям!», «Повертайтесь додому живими!» — ці та інші лозунги чуємо щодня на роботі, на вулиці, у соцмережах. Люди збирають кошти, відправляють ліки, речі й листи в зону АТО, з радістю зустрічають своїх героїв, котрі повернулися зі Сходу. Напружена ситуація в нашій країні вимагає рішучих дій від дорослих, та не залишила байдужими дитячі серця. Учнівський колектив нашої школи розробив проект «Моя допомога воїну АТО». Головна мета проекту полягає в тому, щоб через реалізацію системного і цілеспрямованого комплексу заходів, сприяти вихованню патріота України, готового самовіддано розбудовувати її як суверенну, демократичну, правову і соціальну державу, виявляти національну гідність, знати і цивілізовано відстоювати свої громадянські права та виконувати обов’язки, бути конкурентоспроможним, успішно реалізовуватися в соціумі як громадянин, сім’янин, професіонал, носій української національної культури. В рамках проекту акції: «Сухі борщі», «Рукавички солдату», «Печиво для солдата», «Національний оберіг». Працюючи над проектом, школярі одночасно є безпосередніми учасниками становлення громадянського суспільства в Україні. Процес успішної реалізації проекту передбачає об’єднання спільних зусиль учнів, вчителів-наставників, шкільної адміністрації, органів місцевого самоврядування, громадськості, що спрямовані на вирішення важливих проблем сьогодення.

Цілі і завдання
Мета проекту: надання допомоги нашим воякам-патріотам, які змушені постійно перебувати в бойовій готовності, воювати в холоді, важких умовах, відстоюючи незалежність і безпеку України; налагодження партнерських зв'язків між школою та громадською організацією «Ніхто крім нас»; формування всебічно розвинененої особистості, що своїми вчинками будуватиме, створюватиме, відроджуватиме заради України; виховання почуття обов'язку перед Батьківщиною. Завдання:

• Надання всебічної допомоги воїнам АТО;

• налагодження партнерських зв’язків у системі «Школа – громадська організація»;

• формування духовних цінностей українського патріота: національної свідомості, любові до українського народу, його історії, Української держави, рідної землі, родини, гордості за минуле і сучасне на прикладах героїчної історії українського народу та кращих зразків культурної спадщини;

Заходи (дії) по реалізації
ОСНОВНІ ЕТАПИ УЧАСТІ:
І. Підготовчий: 1. Допомогти учням зрозуміти характер майбутньої роботи та її мету. 2. Ознайомити школярів із суттю проекту та основними етапами його проведення. 3. Мотивувати учнів до подальшої діяльності через набуття життєво необхідних у майбутньому дорослому житті знань та навичок.
ІІ. Дослідження: 1. Розроблення плану заходів та закріплення відповідальних за організацію та виконання. 2. Налагодження партнерських зв’язків з громадською організацією «Ніхто крім нас». 3. Ознайомлення учнів, вчителів та громадськості мікрорайону школи із запланованими заходами, з метою залучення їх до співпраці, а саме: виступ-оголошення на загальношкільній лінійці та батьківських зборах, розміщення звернення на сайті школи та куточку учнівського самоврядування, розклеювання оголошень у мікрорайоні школи. 4. Висвітлення роботи у ЗМІ.
ІІІ. Практична діяльність: 1. Виготовлення сухих борщів. 2.Випічка печива. 3.Виготовлення національних оберегів (ляльки - мотанки, стрічки) 4.Написання листів, малюнків. 5. Збір теплих речей. 6. В’язання шкарпеток та рукавичок. 7. Збір художньої літератури. 8.Організація зустрічей з учасниками АТО. 9. Проведення заходів національно – патріотичного спрямування (інтелектуальна гра між командами учнів та батьків 4-х класів «Я люблю Україну», загальношкільний захід до Дня Соборності України «Молюсь за тебе Україно!», спортивні змагання «Я – майбутній воїн України», літературно - музичний вечір патріотичної пісні, свято української пісні «Наша пісня солов’їна»)

Результати та перспективи:
1. Випекли 105 кг. печива.
2. Виготовлено 68 пакетів сухих борщів.
3. Написано 282 листа.
4. Намальовано 168 малюнків, листівок із зображенням янголів– охоронців – 105.
5. Виготовлено національних оберегів «Лялька-мотанка» - 42 шт., стрічок – 112 шт.
6. Зв’язано та придбано теплі шкарпетки - 28 пар.
7. Зібрано художньої літератури – 63 книги. 8.формування всебічно розвинененої особистості, що своїми вчинками будуватиме, створюватиме, відроджуватиме заради України

ПРОГОЛОСУВАТИ:  
Голосів11
Переглядів12878
Моя допомога воїнам АТО Веб ресурс
Керівник проекту:
Пєшкова Олена Анатоліївна
Термін реалізації:
з 01.01.2015
Цільова аудиторія:
воїни АТО
Партнери:
ГО
Партнери