English French German Russian Ukrainian
Створити спільний соціальний проект
Каталог проектів - 2015

СИЛА ДОБРА

Організатор:
Комунальний спеціалізований заклад
Номінація:
Навчання, виховання, освіта та розвиток дітей та молоді


Соціальний запит

В нашій країні люди з обмеженими здібностями змушені стикатися з багатьма проблемами в навчанні, працевлаштуванні і пересуванні, з людським нерозумінням і дискримінацією. Багато хто з цих людей закриваються в собі, у них падає самооцінка, вони втрачають довіру до людей і відбувається соціальна ізоляція. Та незважаючи на нелегку долю, ці люди не здаються. Вони вірять, сподіваються, а їх силі волі і духу можна тільки позаздрити. Ми хочемо показати, що цим дітям потрібне Ваше розуміння, допомога і турбота.

На щастя, в нашому місті є Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів «ДАР», де діти з обмеженими можливостями можуть не тільки знайти друзів, але і якось урізноманітнити своє дозвілля , отримати безкоштовну консультацію психолога, логопеда, вчителя-реабілітолога, фахівця з фізичної реабілітації, лікаря та масажиста.


Цілі і завдання:

Мета:
- поліпшення соціальної адаптації дітей з обмеженими можливостями, зміцнення психічного і фізичного здоров'я шляхом виявлення та розвитку творчих здібностей;
-формування навичок економічної та побутової самостійності надалі.
Завдання:
- сенсорна діагностика і моніторинг рівня розвитку вихованців;
- виготовлення багатофункціональних посібників для занять з дітьми-інвалідами;
- психо-логопедична корекція;
- консультативно-інформаційна допомога сім'ям, які мають дітей - інвалідів;
- рання реабілітація та адаптація в соціум;
- фізична реабілітація;
- соціально-психологічна допомога сім'ям дітей-інвалідів.


Заходи по реалізації

Педагоги в результаті тестування складають індивідуальний план реабілітації , куди входить розділ навчання соціально побутовим навичкам, розвиваючі заняття в ігровій формі , спрямовані на розвиток грубої і дрібної моторики, мови, сенсорики, пам'яті, мислення та уяви , графічних навичок і ІЗО. З метою розширення послуг проводиться інтегрована функціональна реабілітація ( сенсорна діагностика, психологічна, логопедична допомога ) .
Результативність і доступність - основні правила проведення занять у Центрі. Для досягнення найкращих результатів у роботі з особливими дітьми в Центрі працюють кабінети:
- класи соціальної реабілітації
- комп'ютерного навчання
- логопедичної корекції
- масажний
- зал ЛФК , тренажерний зал
- музична вітальня
- сенсорної діагностики


Результати та перспективи:

З березня 2013 реабілітацію в Центрі пройшли 96 дітей, 32 дитини продовжують реабілітацію в Центрі. База даних постійно оновлюється.
Ми знаходимося всього на першій ступені своєї діяльності. Центр буде рости , удосконалюватися , розвиватися, що надасть можливість розширити комплексні реабілітаційні послуги , а так само удосконалити проведення реабілітаційних заходів і отримати позитивні результати.

Плануємо:
Збільшення площі Центру, відкриття майстерень для професійного навчання працездатних дітей-інвалідів спеціальностям, актуальним для ринку праці.


ПРОГОЛОСУВАТИ:  
Голосів94
Переглядів5425
СИЛА ДОБРА Веб ресурс
Керівник проекту:
Ткаченко Антон Олегович
Термін реалізації:
щорічно, починаючи з березня 2013 р.
Цільова аудиторія:
діти-інваліди; сім'ї дітей-інвалідів
Партнери:
Партнери